Kamery live
prognoza pogody

Slajdowisko „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji” w MCK Nowy Targ

26 września 2023 08:37
28 września (czwartek) o godz.18.00 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na slajdowisko „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji”. Spotkanie poprowadzi Sebastian R. Bielak. Wstęp wolny. Opis prezentowanego miejsca: Thassos położona jest w północnej części basenu Morza Egejskiego, a mając prawie 380 km2 powierzchni plasuje się jako jedna z największych wysp tego regionu. Jest mało znana […]
Slajdowisko „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji” w MCK Nowy Targ

28 września (czwartek) o godz.18.00 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na slajdowisko „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji”. Spotkanie poprowadzi Sebastian R. Bielak. Wstęp wolny.

Opis prezentowanego miejsca: Thassos położona jest w północnej części basenu Morza Egejskiego, a mając prawie 380 km2 powierzchni plasuje się jako jedna z największych wysp tego regionu. Jest mało znana wśród turystów odwiedzających Grecję, którzy najczęściej wybierają Kretę, Rodos czy Zakynthos. Dzięki temu ruch turystyczny na wyspie jest niewielki, a na plażach i w nadmorskich kurortach nie widać dzikich tłumów nawet w środku sezonu. Największym atutem Thassos jest krystalicznie czyste morze oraz piaszczyste, malownicze plaże. Tutaj każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla osób, które lubią łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem czekają duże, szerokie plaże położone w nadmorskich kurortach pełnych zabytków i atrakcji, takich jak Limenas, Limenaria czy Skala Potamias. Z kolei turyści, którzy wolą ciszę i spokój mogą wybrać jedną z kilkunastu małych plaż, położonych najczęściej na uboczu lub ukrytych w niewielkich, skalistych zatoczkach. Na wyspie panuje typowy dla Grecji klimat, na który składa się specyficzny styl życia mieszkańców, portowe tawerny pełne ryb i muzyki, pięknie oświetlone kawiarenki, w których towarzyskie życie zaczyna tętnić dopiero po zmroku, rozległe gaje oliwne oraz wszechobecne kapliczki i stare kościoły.

Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, edukator, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania również przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu

ag 26.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również