Kamery live
prognoza pogody

Ślady założone – ruszajmy w trasę!

6 grudnia 2023 11:28

NOWY TARG. Tego roku nie czekaliśmy długo, by znaną i lubianą trasą poszusować na biegówkach. W niedzielę, zaraz po obfitych opadach, ratrak przetarł biegową pętlę wokół rezerwatu Bór na Czerwonem i oczywiście doprowadzającą do niej ścieżkę od mostu na Białym Dunajcu do kładki prowadzącej na skarpę lotniska.

 

Ślady założone – ruszajmy w trasę!

Kiedy maszyna zaczynała pracę, warunki na różnych odcinkach były od dobrych po trudne – ze względu na miejscowe rozmoknięcia. Sytuację poprawiły dwa dni mrozu. Teraz założone ślady już się utwardziły. Miasto apeluje tylko, by nie zadeptywać torów, nie wpuszczać psów, nie niszczyć śladu quadami.

Pierwsza trasa cieszy się dużą popularnością już od pierwszych chwil, a pogoda sprzyja trenowaniu przed Biegiem Podhalańskim i innym rekreacyjnym wyprawom.

Druga popularna trasa – w Borze Kombinackim – nie będzie przecierana, dopóki Nadleśnictwo nie zakończy prowadzonych tam prac.

Korzystajmy więc z pierwszej ścieżki, napawajmy się torfowiskowym mikroklimatem i widokiem Tatr.

(asz)

Anna Szopińska 06.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również