Kamery live
prognoza pogody

Skutki działań “Prędkość” na terenie powiatu nowotarskiego

11 kwietnia 2024 12:30

Podczas wtorkowych działań pn. „Prędkość” policjanci ruchu drogowego ujawnili blisko 50 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

Skutki działań

We wtorek na terenie powiatu nowotarskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili lokalne działania pn. „Prędkość”. Podczas kilku godzin akcji, mundurowi ujawnili blisko 50 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Jeden kierowca stracił także prawo jazdy. 35-latek w Bielance jechał 118 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Za przekroczenie prędkości o 68 km stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 14 punktami karnymi.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci przypominają:

– Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 11.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również