Kamery live
prognoza pogody

Skrzyżowanie ukończone, jeszcze tylko sygnalizacja świetlna

1 grudnia 2021 14:53

NOWY TARG. Wczoraj upłynął termin zakończenia przebudowy ruchliwego i wypadkowego skrzyżowania Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską. To już kres trwających od sierpnia utrudnień dla kierowców i dla pieszych. Będzie wygodniej i bezpieczniej. Tyle, że naprawdę bezpiecznie zrobi się po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej, bo na razie jeszcze nie działa. To też mogło być przyczyną dzisiejszej kolizji trzech samochodów w tym miejscu. 

Skrzyżowanie ukończone, jeszcze tylko sygnalizacja świetlna

Ze względu na upływający termin i prognozę zwiastującą opady śniegu, firma wykonawcza w minionym tygodniu intensyfikowała prace, angażując bardzo dużo sprzętu i ludzi. Podczas wylewania asfaltu trzeba było całkowicie zamknąć dla ruchu 300-metrowy odcinek DK 49 od ronda im. Kard. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Kopernika. Kierowcy musieli korzystać z objazdów. Ale w weekend skrzyżowanie było już przejezdne.

Zakres wykonanych prac nie kończył się oczywiście na poszerzeniu jezdni o jeden pas, frezowaniu i wymianie nawierzchni. Objął tez bowiem przebudowę sygnalizacji świetlnej, chodnika, sieci elektrycznej, oświetlenia ulicznego oraz wymianę nawierzchni bitumicznej na tarczy skrzyżowania i części drogi krajowej 49. Kostka na chodnikach przy okazji również została wymieniona.

Koszt długo przez kierowców i pieszych oczekiwanej i postulowanej inwestycji to 2 mln 620 tys. zł. Inwestor, czyli krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planował roboty tak, by zminimalizować czasowe pogorszenie płynności ruchu. Teraz bezpieczeństwo i komfort jazdy na tym newralgicznym, wyjątkowo wcześniej kolizyjnym skrzyżowaniu, wydatnie się poprawią. Bierzmy jednak pod uwagę, że po przewidywanych na jutro plusowych temperaturach, a więc roztopach przyjdzie gwałtowne ochłodzenie – już nocą z czwartku na piątek można się spodziewać „szklanki” na wszystkich podhalańskich drogach. 

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 01.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również