Kamery live
prognoza pogody

Skatowany w trakcie libacji

29 sierpnia 2017 13:05

Nowotarscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o skatowanie 53 letniego mieszkańca Zaskala. Wśród podejrzanych o ciężkie pobicie, którego skutkami są zagrażające życiu obrażenia głowy, znajdują się dwie młode kobiety.

Skatowany w trakcie libacji

Do zdarzenia doszło w dniu 25 sierpnia 2017 tuż przed północą w Nowym Targu. Po otrzymaniu zgłoszenia, przybyli na miejsce policjanci zauważyli mężczyznę z zakrwawioną twarzą bez funkcji życiowych. Od razu przystąpili do reanimacji do czasu aż przybyła karetka pogotowia – wówczas dalszą reanimację przejął przybyły lekarz wraz z załogą pogotowia.

Na miejscu policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych o dokonanie tego pobicia: 24 – letnią kobietę oraz 30 – letniego mężczyznę, mieszkańców Nowego Targu. W toku dalszych czynności ustalono, że w całym zdarzeniu brały udział jeszcze 3 osoby: 30 – letnia mieszkanka Warszawy oraz 2 mężczyzn w wieku 40 i 51 lat bez stałego miejsca zamieszkania.

W trakcie ustaleń 53- latek został przewieziony do nowotarskiego szpitala z obrażeniami głowy w postaci krwiaków mózgu zagrażających życiu. W trakcie przesłuchań udało się ustalić, że 3 osoby brały bezpośredni udział w zdarzeniu tj. 30 – latka z Warszawy oraz bezdomni 40- i 51- latkowie. W wyniku dalszych przesłuchań ustalono, że w trakcie spożywania alkoholu doszło pomiędzy nimi do nieporozumień i mężczyźni dokonali pobicia mieszkańca Zaskala.

40 – latek przyznał się w części do zarzucanego mu czynu, natomiast 51 – latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu wcale. W związku z powyższym prokurator prowadzący wystąpił z wnioskiem o areszt tymczasowy do sądu.

W dniu dzisiejszym tj. 29 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Nowym Targu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 29.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również