Kamery live
prognoza pogody

Skate Park na razie zamknięty

8 kwietnia 2021 15:48

W przyszłym tygodniu – jeśli pozwoli na to pogoda – planuje się coroczny, pozimowy przegląd urządzeń w skate parku leżącym przy Al. Solidarności. Nie oznacza to niestety rychłego otwarcia obiektu, który jest traktowany jako sportowy, zatem podlega obowiązującym obostrzeniom epidemicznym. 

Skate Park na razie zamknięty

W 2020 roku miasto wykonało na terenie obiektu remontu dwóch urządzeń – tzw. quarter pipe i grindboxu. 

-W obu przypadkach dokonano wymiany sklejki na nawierzchni jezdnej oraz wymieniono uszkodzone kantówki na quarter pipe. Tym samym stan urządzeń spełnia warunki bezpieczeństwa – zaznacza burmistrz w odpowiedzi na interpelację, w której radna Ewa Pawlikowska sugerowała ponowny remont urządzeń, jak również uzupełnienie obiektu o brakujące elementy.

-Demontaż zużytych elementów zubożył to ważne miejsce rekreacji i doprowadził do sytuacji, w której użytkownicy na własną rękę przynoszą nieatestowane przeszkody – argumentowała radna. 

Jak mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki w UM Nowy Targ, Skate Park zostanie oficjalnie otwarty po sezonowym przeglądzie i zniesieniu obostrzeń, które w chwili obecnej uniemożliwiają jego uruchomienie – jest to bowiem obiekt sportowy. 

 

os 08.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również