Kamery live
prognoza pogody

„Skąd dokąd” oraz „Matka Teresa i ja” w Kinie MCK Nowy Targ

2 stycznia 2024 08:08

Od 2 stycznia (wtorek) Kino MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) zaprasza na rewelacyjny dokument mający już kilkadziesiąt nagród, a jednocześnie to jedyna polska szansa na Oscara 2024 (najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny) „Skąd dokąd”; oraz religijną opowieść „Matka Teresa i ja”. Bilety 16 zł ulgowy i 18 zł normalny.

„Skąd dokąd

Skąd dokąd, reż. Maciej Hamela, prod. Polska, Francja, Ukraina 2023, 85min, od 12 lat, po polsku/napisy

2 stycznia (wtorek) godz.20.10

3 stycznia (środa) godz.18.10

4 stycznia (czwartek) godz.20.10

Opis:

Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań, którymi w sposób naturalny zaczynają dzielić się współtowarzysze podróży z przypadku. “Skąd dokąd” to portret zbiorowy złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel: znaleźć bezpieczne schronienie. W vanie, ich tymczasowym azylu, zniesione są różnice płci, wieku, koloru skóry, sprawności fizycznej, pochodzenia, tożsamości, poglądów czy wiary. W języku ukraińskim “skąd” (звідки / zvidky) i “dokąd” (куди / kudy), to też rutynowe pytania zadawane podczas próby przebicia się przez liczne punkty kontrolne, rozmieszczone na terenie Ukrainy.

Matka Teresa i ja /Mother Teresa & Me/, reż. Kamal Musale, prod. Szwajcaria 2022, 122min, od 12 lat, napisy

2 stycznia (wtorek) godz.17.50

3 stycznia (środa) godz.19.50

4 stycznia (czwartek) godz.17.50

8 stycznia (poniedziałek) godz.17.50

Opis:

Kavita, mieszkająca we współczesnym, tętniącym życiem Londynie, staje w obliczu miłosnych i rodzinnych trudności. W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań, udaje się do indyjskiej wioski, gdzie spędziła dzieciństwo. Odkrywa tam niezwykłą historię Matki Teresy z Kalkuty i jej oddanej służby ubogim. Dzięki temu odnajduje współczucie, szczęście i sens w swoim życiu.

MCK w Nowym Targu

ag 02.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również