Kamery live
prognoza pogody

Siłownia na Wojska Polskiego – oddana do użytku

26 października 2017 13:13

W dniu dzisiejszym, przy udziale władz miasta nastąpił oficjalny odbiór, otwarcie i oddanie do użytku siłowni plenerowej na ul. Wojska Polskiego. Projekt został zrealizowany w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. 

Siłownia na Wojska Polskiego - oddana do użytku

Jak mówi pomysłodawca i wnioskodawca projektu, radny Krzysztof Sroka, siłownia powstała przede wszystkim z myślą o starszych mieszkańcach bloków leżących nieopodal, choć osiem nowych, podwójnych urządzeń do ćwiczeń jest oczywiście dostępnych dla wszystkich, bez względu na wiek. Ma stać się także impulsem do reaktywacji tego rejonu i aktywizacji społeczeństwa, zachęcając do spędzania czasu na zewnątrz. To zresztą sami mieszkańcy zadecydowali o jej powstaniu, głosując na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Mam nadzieję, że to miejsce będzie ożywiało rejon Wojska Polskiego, ale nie tylko, ściągając z szerszej okolicy mieszkańców, którzy będą chcieli poćwiczyć, poruszać się na świeżym powietrzu. Myślę, że miejsce będzie tętniło życiem. Finalizujemy tę inicjatywę w ten piękny, jesienny dzień, zatem będzie jeszcze okazja, żeby przed zimą mieszkańcy skorzystali z ośmiu podwójnych urządzeń do ćwiczeń. – mówił podczas otwarcia siłowni burmistrz Grzegorz Watycha. 

Wykonawcą robót była firma Maja z Małkini Górnej. To trzecia inwestycja, jaką firma realizuje na terenie Nowego Targu – wcześniej była m.in wykonawcą placu zabaw w przedszkolu na Borze. Całkowity kosz inwestycji wyniósł 118 tys. złotych. Pozostałe środki, które były zarezerwowane w Budżecie Obywatelskim, wykorzystane zostaną do instalacji niezwykle potrzebnego oświetlenia i monitoringu w tym rejonie. 

– Jeśli będzie duże zainteresowanie, będziemy pracować, aby zwiększyć ilość urządzeń. Tu obok jest jeszcze kawałek miejskiego placu, zatem jest możliwość rozwoju – zapowiadał wnioskodawca, radny Krzysztof Sroka

Za koncepcję nasadzeń krzewów i zagospodarowania terenu pomiędzy urządzeniami odpowiada Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji.

/os

 

 

NT24TV 26.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również