Kamery live
prognoza pogody

Siedmiolatek zgubił się na Gubałówce

9 lutego 2024 09:31

Policjanci z patrolu narciarskiego patrolując rejon wyciągu na Gubałówce zwrócili uwagę na siedzącego samotnie chłopca. Okazało się, że siedmiolatek odłączył się od grupy. Po ponad godzinnych poszukiwaniach w tłumie turystów udało się odnaleźć opiekunów chłopca.

Siedmiolatek zgubił się na Gubałówce

Przedwczoraj policjanci pełnili służbę na Gubałówce w Zakopanem. Około południa w rejonie górnej stacji kolei krzesełkowej zauważyli samotnie siedzącego małego chłopca.

– Wielu dorosłych przechodziło koło dziecka, lecz nikt nie zwracał na niego uwagi i najwyraźniej nie było też w pobliżu jego opiekunów. Policjanci podeszli do chłopca i rozmawiając z nim dowiedzieli się, że przyjechał na ferie z okolic Sosnowca z innymi dziećmi, ale nie wie, gdzie one teraz są. Chłopiec był zdezorientowany i wystraszony – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Policjanci przez chwilę w pobliżu wyciągu szukali opiekunów, ale nie przyniosło to rezultatu. Następnie zabrali siedmiolatka do radiowozu i patrolując deptak na Gubałówce szukali jego opiekunów.

– Dopiero w rejonie górnej stacji kolei terenowej na Gubałówkę chłopiec z okna radiowozu zobaczył jednego ze swoich kolegów. Policjanci odnaleźli opiekuna grupy i przekazali pod jego opiekę siedmiolatka. Oczywiście nie obyło się od rozmowy z opiekunem o tym, że powinien bardziej uważać na dzieci, za które odpowiada. Tym razem policjanci zakończyli interwencję na pouczeniu, a sprawa znalazła szczęśliwy finał po ponad godzinnych poszukiwaniach – podsumowuje asp. sztab. Roman Wieczorek.

Fot. KPP Zakopane

ag 09.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również