Kamery live
prognoza pogody

Sezon na drogowe remonty

13 maja 2021 11:47
Wyciszenie Włącz dźwięk

Tej wiosny w jednym czasie skumulowało się w Nowym Targu co najmniej kilka różnych drogowych inwestycji. Dobiega końca remont powiatowych ulic Szaflarskiej i Waksmundzkiej, trwa duża przebudowa Długiej i Kasprowicza, a także pozimowe łatanie miejskich dróg. W planach jest modernizacja fragmentu ul. Kolejowej i św. Doroty. Najbardziej uciążliwy dla komunikacji w mieście jest jednak remont mostu na Białym Dunajcu w ciągu Alei Tysiąclecia, który ruszył tuż po weekendzie majowym.

Ruch na moście odbywa się wahadłowo – w ciągu dnia sterowany jest ręcznie, nocą włączana jest sygnalizacja świetlna. To nieuchronnie prowadzi do tworzenia się korków, a może być jeszcze trudniej. Taka organizacja ruchu ma bowiem obowiązywać do 6 sierpnia, czyli przez połowę letniego sezonu turystycznego na Podhalu. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły jednak GDDKiA na rozpoczęcie prac zgodnie z planem – w kwietniu, co pozwoliłoby na zakończenie ich przed wakacjami.

Wszystkie prace remontowe na moście zakończą się w tej sytuacji we wrześniu, jednak ostatnia faza robót wykonywana pod mostem nie będzie już kolidowała z ruchem drogowym. Do 6 sierpnia kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Aktualnie prace obejmują północną stronę mostu, od 21 czerwca ma być remontowana strona południowa.

os 13.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również