Kamery live
prognoza pogody

Sezon na biegówki – w pełni. Kilometry tras w Nowym Targu!

27 stycznia 2022 13:58

Sezon na narty biegowe – w pełni. Jedną z najciekawszych w regionie ofert dla amatorów tej formy białego szaleństwa niewątpliwie może pochwalić się Miasto Nowy Targ. Długość tras sięga tu niemal 27 km, a wiodą m.in. wokół tak malowniczego miejsca, jak unikatowy Rezerwat Bór na Czerwonem. Warunki śniegowe dopisują, górskie widoki – zachwycają, nic dziwnego, że nawet w dni powszednie można tu spotkać tłumy biegaczy. 

Sezon na biegówki - w pełni. Kilometry tras w Nowym Targu!

Poza trasami w rejonie Boru na Czerwonem i Boru Kombinackiego, miasto uruchomiło także  sztucznie dośnieżoną pętlę na tzw. “kole” – czyli stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Ma ona tę przewagę nad pozostałymi, że biegać można tu także po zmroku, ponadto zapewnia dostępność do toalet i szatni.

Wszystkie trasy są na bieżąco utrzymywane i ratrakowane, a najbliższe dni – zgodnie z prognozą – przyniosą kolejne opady śniegu, co zapewni trwałość tej sportowej atrakcji. To także zwiększenie szans na to, że w tym roku Bieg Podhalański odbędzie się bez przeszkód. 11. edycja tej wielkiej, biegowej imprezy zaplanowana jest na 5 lutego, trwają zapisy on-line. 

Wszystkie szczegóły na temat tras narciarstwa biegowego – ich dostępności, warunków, stopnia trudności – znajdziemy TUTAJ.

fot. rm

os 27.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również