Kamery live
prognoza pogody

Seria wypadków i kolizji w powiecie

12 stycznia 2021 15:29

Tylko wczoraj na terenie powiatu nowotarskiego doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych z udziałem dziesięciu pojazdów. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Seria wypadków i kolizji w powiecie

Fot. Bartłomiej Rapacz

Do pierwszego zdarzenia z udziałem trzech pojazdów doszło wczoraj (11.01.br.) w południe miejscowości Pieniążkowice. Kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z samochodem ciężarowym, a następnie z oplem. Dwie godziny później doszło do kolejnego zdarzenia z u działem pięciu pojazdów w miejscowości Rogoźnik. Jak ustalono, kierujący oplem podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem, a następnie z fiatem. Elementami oderwanej karoserii uszkodzone zostały również volkswagen i kia. Około godziny 17, w Nowym Targu na skrzyżowaniu ulicy Szaflarskiej z Zakopianką kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z jadącym w kierunku Krakowa seatem.

Na szczęście w zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Sprawcy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostali ukarani mandatami karnymi. Apelujemy o bezpieczną i uważną jazdę, unikanie sytuacji niebezpiecznych, a przed wykonaniem manewru wyprzedzania czy włączania się do ruchu upewnić się, czy mamy dostatecznie dużo miejsca, aby zamierzony manewr wykonać bezpiecznie.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 12.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również