Kamery live
prognoza pogody

Serce od Hospicjum – X edycja z rekordowym udziałem

12 lutego 2024 11:16

NOWY TARG. Co roku, gdy zbliżają się Walentynki, młodzi wolontariusze ruszają w miasto, by wręczać przechodniom kolorowe serduszka wykonane w technice orgiami. Charytatywna akcja „Serce od Hospicjum – serce dla Hospicjum” trwa już całą dekadę. Ale tego roku wzięła w niej udział rekordowa liczba młodzieży.   

Serce od Hospicjum – X edycja z rekordowym udziałem

Ponad dziesięć lat już współpracujemy z Małopolskim Hospicjum dla dzieci w Krakowie, które działa od 2006 roku mówi Wojciech Grzybek, opiekun wolontariatu w I LO im. S. Goszczyńskiego. – Natomiast w 2016 roku powstało Centrum Opieki Paliatywnej dla przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci.

Serduszka z kolorowego papieru są prośbą o przekazanie 1,5 procenta podatku na rzecz placówki, która otacza opieką dzieci w stanie terminalnym i rodziny boleśnie dotknięte stratą. Doroczna akcja, organizowana co roku w różnych miastach Małopolski, uwrażliwia młodzież na dolę małych pacjentów, którym medycyna jest w stanie tylko złagodzić cierpienie.

Na lekcjach wychowawczych i w domu młodzież wykonała ok. tysiąca serduszek. W środku jest ulotka zachęcająca do przekazania 1,5 procenta podatku na hospicyjną Fundację, z numerem KRS-u i adresem hospicyjnej strony, gdzie można znaleźć wszelkie dane.

Organizatorem dziesiątej i wszystkich poprzednich edycji serduszkowej akcji w Nowym Targu jest wolontariat działający przy I LO im. S. Goszczyńskiego, który współpracuje z Małopolskim Hospicjum dla dzieci w Krakowie. Razem z licealistami w miasto ruszyli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 11, także z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek. Towarzyszyły im harcerki z VIII nowotarskiej Drużyny.     

Młodzież – w asyście księdza katechety Michała Dziedzica – rozdawała przechodniom serduszka w rynku i okolicach, docierając do obiektów DEKADY i na dworzec autobusowy oraz w rejon placu Evry, wędrując także w stronę Kowańca.

 – Oprócz rozdawania serduszek, co roku wspieramy też Hospicjum poprzez świąteczne paczki Mikołajowe i to też jest taka fajna forma pomocy – dodaje opiekun wolontariatu w “Goszczu”. – Dostajemy od chorych dzieci wzruszające listy.

Wszelkie informacje na form działalności krakowskiego Hospicjum, możliwych form pomocy i sposobów przekazywania darowizn znajdują się na jego stronie internetowej.

 

Poniżej – adres i numer konta tej placówki:

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Ul. Odmętowa 4

31-979 Kraków

Nr konta w banku:

PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

(asz)

 

Anna Szopińska 12.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również