Kamery live
prognoza pogody

Serce dla hospicjum. Nowotarska młodzież po raz kolejny włączyła się w szlachetną akcję

14 lutego 2023 16:48

Młodzież z dwóch szkół średnich z terenu Nowego Targu – I LO im. Seweryna Goszczyńskiego oraz ZSTiP im. Stanisława Staszica – jak zwykle w dzień Walentynek włączyła się do wyjątkowej akcji “Serce dla hospicjum”. Około 70 wolontariuszy wyruszyło dziś na ulice miasta, by wręczyć przypadkowo spotkanym przechodniom papierowe serduszka wykonane metodą origami. Nie są to jednak zwykłe ozdoby z papieru symbolizujące romantyczne święto – wewnątrz każdego z nich znajduje się informacja, zachęcająca do przeznaczenia 1 % podatku na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. 

Serce dla hospicjum. Nowotarska młodzież po raz kolejny włączyła się w szlachetną akcję

Akcja odbywa się od 2015 roku, kiedy to nowotarski “Goszcz” po raz pierwszy nawiązał współpracę z Małopolskim Hospicjum dla dzieci w Krakowie. W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział ok. 70 wolontariuszy z dwóch szkół średnich. Na rynek przybyli z transparentami, wyjaśniającymi cel akcji oraz z czerwonymi balonami w kształcie serca – symbolem dzisiejszego święta, ale też całej idei tego charytatywnego happeningu. 

-To jest bardzo ważna inicjatywa, ze względu na to, że tego typu instytucje pomagają dzieciom, a w szczególności ich rodzinom odejść w spokoju i również się z tą stratą pogodzić – mówi Zosia, jedna z wolontariuszek z I LO w Nowym Targu. 

Przygotowania do walentynkowej akcji charytatywnej ruszyły już ponad miesiąc temu, zaraz po Nowym Roku – wtedy młodzież rozpoczęła przygotowania papierowych ozdób z ważnym przekazem dla świata. Łącznie wykonano ich około tysiąca.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, wolontariusze podzielili się na grupki i ruszyli w różnych kierunkach. Jedna z grup odwiedziła Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Opiekunem tej cyklicznej i bardzo wyjątkowej akcji jest nauczyciel z I LO Wojciech Grzybek. 

os 14.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również