Kamery live
prognoza pogody

Serca z origami – na pomoc małym pacjentom Hospicjum

15 lutego 2020 07:00

NOWY TARG. Dziewiąty raz w Polsce, a szósty w Nowym Targu odbyła się akcja „Serce dla Hospicjum”. W walentynkowy dzień z rynku wyruszyło w miasto ponad stu wolontariuszy. Rozdali oni ponad 4 tysiące kolorowych serduszek wykonanych w technice origami, a wraz z nimi – ulotki zachęcające do wspierania krakowskiego  Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci.

Serca z origami – na pomoc małym pacjentom Hospicjum

Własnoręcznie przygotowane serduszka roznosiła młodzież z I LO im. Goszczyńskiego, ze szkół podstawowych nr 11 i 2, także z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek. Te małe dzieła powstawały od stycznia. Pomagali je wykonywać także pensjonariusze Domu Seniora w Niedzicy i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej SPKS w Czerwiennem. Podhalańską akcję koordynował nauczyciel i opiekun wolontariatu w I LO – Wojciech Grzybek. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji w całej Polsce jest natomiast nowosądeczanin Bolesław Gargol, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Origami.

Młodzież rozdawała serduszka z numerem konta Hospicjum w rynku i przyległych ulicach, w rejonie Dekady, Urzędu Miasta, starostwa, na basenie, w Galerii Buy & Fly, w supermarketach. Ludzie zachęceni do dzielenia się i świadczenia dobra dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym – z życzliwością przyjmowali serduszka. Niektórzy chcieli od razu składać datki, jednak coraz popularniejsza akcja nie przewiduje bezpośredniej zbiórki. 

Działające od 2006 roku – teraz w nowym budynku przy ul. Odmętowej w Nowej Hucie – Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci, jest ośrodkiem, który stara się zapewnić jak najlepszą, kompleksową opiekę swoim dziecięcym pacjentom, czasowo odciążając ich rodziny. Patronką Centrum jest bł. Hanna Chrzanowska – krakowska pielęgniarka i prekursorka pomocy obłożnie chorym w domach, inicjatorka pierwszych form opieki wyręczającej.

Dane pomocne w przekazaniu jakiegokolwiek datku na rzecz ośrodka, który w połowie utrzymuje się z darowizn, poniżej:

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego

Ul. Odmętowa 4

31-979 Kraków

KRS 0000249071

NIP 6782972883

REGON 120197627

Nr konta w banku: PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541

Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

(asz)

Anna Szopińska 15.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również