PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Ścieżka rowerowa także dla pieszych

24 kwietnia 2019 16:13

Radny Krzysztof Sroka chce, aby ścieżka rowerowa leżąca przy ul. Wojska Polskiego, biegnąca od Al. Solidarności w kierunku dworca autobusowego, oficjalnie stała się ścieżką pieszo-rowerową i została odpowiednio oznakowana. Aby było to możliwe, konieczny jest jednak szereg pozwoleń, uzgodnień i opinii. 

Ścieżka rowerowa także dla pieszych

Zwracam się z prośbą o zmianę oznakowania na ścieżce rowerowej, w rejonie ślimaka na Zakopiance, przy ulicy Na Równi a ulicą Wojska Polskiego. Ze ścieżki tej korzystają nie tylko rowerzyści ale również piesi. Dlatego proszę o wymianę znaku drogowego: droga dla rowerzystów, na znak drogowy droga dla rowerzystów i pieszych – brzmi treść interpelacji radnego Krzysztofa Sroki.

W istocie, ze wspomnianej ścieżki rowerowej – stanowiącej znany od lat skrót w kierunku dworca i centrum – korzystają przede wszystkim piesi. Nigdy nie było tu chodnika. Wcześniej skrót funkcjonował jako dzika ścieżka po wydeptanej łące, teraz, choć oficjalnie jest ścieżką rowerową, w praktyce służy zarówno rowerzystom, jak i pieszym. 

Aby jednak możliwe było prawne usankcjonowanie faktu i zmiana oznakowania, opinię w tej sprawie musi wydać EUWT Tatry – wiodący partner “Szlaku wokół Tatr”, w ramach którego powstała rowerowa inwestycja. Konkretnie, chodzi o ocenę wpływu zmiany oznakowania na trwałość unijnego projektu. Konieczne jest także uzgodnienie zmiany ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020 – Centrum Projektów Europejskich, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzką Komendą Policji w Krakowie oraz Powiatowym Zarządem Dróg.

Niestety w związku z obowiązkami EUWT Tatry dotyczącymi zamknięcia i podsumowania projektu wiążącymi się z organizacją cyklu warsztatów, konferencji oraz wizyt studyjnych po polskiej i słowackiej stronie, partner wiodący będzie mógł się pochylić nad sprawą dopiero w maju. Dodatkowym problemem związanym z wymianą znaków może być konieczność zmiany organizacji ruchu wiążąca się z uzgodnieniem z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzką Komendą Policji w Krakowie oraz Powiatowym Zarządem Dróg. W związku z powyższym proszę o dodatkowy czas na ustosunkowanie się do sprawy – czytamy w odpowiedzi burmistrza  na interpelację. 

/os

 

os 24.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również