Kamery live
prognoza pogody

Sąd Apelacyjny wydał wyrok w sprawie zabójstwa Michała Marka

27 listopada 2017 12:39

W dniu dzisiejszym Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał wyrok w sprawie głośnego morderstwa 25-letniego Michała Marka .Sąd podtrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla zabójcy, jaki wcześniej wydał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Uniewinnił jednak dwie osoby oskarżone o pomoc w zacieraniu zbrodni. Rodzina zapowiada walkę w Sądzie Kasacyjnym. 

 

Sąd Apelacyjny wydał wyrok w sprawie zabójstwa Michała Marka

Przypomnijmy,że główny oskarżony o zabójstwo – 24-letni nowotarżanin Michał M. został skazany w kwietniu br. na 25 lat więzienia. Pięciu młodych mieszkańców Nowego Targu – w tym kobieta, – którzy byli oskarżeni o pomoc w ukrywaniu ciała i zacieranie śladów, zostali skazani na kary pozbawienia wolności od 8 miesięcy do 1 roku. Wyrok ogłoszony przez Sąd Okręgowy w Nowym Sączu nie był prawomocny i wszyscy oskarżeni odwołali się od niego, stąd listopadowe rozprawy w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Dzisiejszym wyrokiem sądu, morderca skazany jest prawomocnie na 25 lat pozbawienia wolności. Trzy osoby spośród pięciu młodych nowotarżan, którzy zostali oskarżeni o pomoc w ukrywaniu ciała i poplecznictwo, otrzymały ostrzejszy, niż wcześniej wyrok 2 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostała dwójka została uniewinniona. 

 “Nie poddajemy się i z Urzędu będziemy walczyć w Sądzie Kasacyjnym!” – zapowiada rodzina na oficjalnym profilu na Facebooku.

NT24TV 27.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również