nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Są pieniądze na nowe komputery dla nowotarskich uczniów

Nowotarski magistrat pozyskał kolejne środki na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna Szkoła+”. Sprzęt za 115 tysięcy złotych ma zostać przez szkoły wypożyczony uczniom, którzy – ze względu na pandemię koronawirusa – realizują zdalne nauczanie z własnych domów.

Miasto Nowy Targ pozyskało kolejne środki w wysokości 115.000 zł na zakup sprzętu komputerowego, wspomagającego uczniów w zdalnym nauczaniu.

Projekt „Zdalna Szkoła +” skierowany jest do uczniów z rodzin wielodzietnych (3+), znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupiony sprzęt będzie wypożyczony uczniom przez szkoły, usprawniając realizację podstawy programowej w warunkach domowych.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. 

Tymczasem już w  najbliższych dniach do nowotarskich szkół podstawowych trafi sprzęt komputerowy już  zakupiony w ramach tego projektu. Nowe laptopy z zainstalowanym oprogramowaniem i zestawami słuchawkowymi ułatwią dzieciom, które miały dotychczas utrudniony dostęp do sprzętu, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w  warunkach domowych. Sprzęt będzie użyczany bezpośrednio przez placówki oświatowe. Łączny koszt zakupu sprzętu wyniósł prawie 110.000 zł a pozyskane dofinansowanie wynosi 100.000 zł.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

/źródło: UM Nowy Targ/

/ps/

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }