Kamery live
prognoza pogody

Są nowe władze MMKS Podhale

26 kwietnia 2017 20:32
Wyciszenie Włącz dźwięk

38 letni były zawodnik „Szarotek” i reprezentacji Polski Zdzisław Zaręba stanął na czele nowego zarządu Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale  wybranego w trakcie dzisiejszego Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Wyborczego. 

Zaręba – którego kandydatura została zgłoszona w ostatnim momencie, w trakcie trwania zebrania (dopuszczał to regulamin)  –  pokonał  stosunkiem głosów 22 – 17 swojego wieloletniego szkoleniowca Andrzeja Słowakiewicza.  

Nie chcę obiecywać gruszek na wierzbie. Nie chcę by oceniano mnie przez słowa, a tylko działanie i jego efekty. Moim fundamentalnym zadaniem jest to by całe środowisko hokejowe w Nowym Targu mówiło jednym głosem – mówi nowo wybrany prezes MMKS Podhale –  Chcę by znikły podziały, niedomówienia i insynuacje.  Chcę poprawić relacje z spółką KH Podhale, właścicielem pierwszej drużyny.  Musimy grać w jednej drużynie. Mam kilka pomysłów na pozyskanie środków finansowych, które odciążą portfele rodziców. Chcę położyć nacisk na pozyskanie pieniędzy z Funduszów Europejskich i Ministerstwa Sportów. Mam spore już doświadczenie w prowadzeniu firmy, które będę chciał w jak największym stopniu wykonywać. To że w naszym klubie drzemie olbrzymi potencjał na przyszłość niech świadczy fakt, że na dzisiaj w grupie naborowej mamy 80 zawodników. Jeszcze nie tak dawno trudno było zebrać grupę 20 – podkreślił Zaręba. 

Słowakiewicz – który w trakcie przedwyborczego wystąpienia przedstawił skrupulatnie opracowany plan reformy systemu szkolenia w oparciu o model funkcjonujący m.in. w Sparcie Praga   –  nie czuje się wcale przegranym. 

Nie ja przegrałem, przegrał nowotarski hokej. Ja sobie zawsze miejsce znajdę i sobie poradzę. Chciałem pomóc, podzielić się swoim olbrzymim doświadczeniem, wydźwignąć młodzieżowy hokej z dołka, który z roku na rok się pogłębia. Trudno. Nie dano mi szansy, głównie przez to że nie jestem człowiekiem którym można sterować. Zostaje wszystko po staremu. Dalej młodzież będzie kulą u nogi dla niektórych. To przykre i nie wróży  nic dobrego na przyszłość –  przyznał. 

Zebranie trwało blisko 3 godziny. Merytoryki było w tym okresie jednak bardzo niewiele. Czas ten upłynął głównie pod znakiem sporów i chaotycznych rozmów dotyczących interpretacji wielu punktów regulaminów. Kilkukrotnie zarządzano przerwę w celu wyjaśnienia wielu nieścisłości i niespójności.  Próbowano m.in. dokonać zmian w  statucie w kwestii zmniejszenia minimalnej ilości członków zarządu z 5 do 3. Ostatecznie pomysł ten nie uzyskał kworum.  Kontrowersję wywołała też sytuacja z odebraniem mandatów już w trakcie zebrania i pomimo uregulowanych składek, czterem członkom klubu w tym Andrzejowi Słowakiewiczowi. Komisja skrutacyjno-mandatowa tłumaczyła to brakiem – w dokumentach klubowych  – deklaracji członkowskiej tej czwórki, co jest konieczne przy prawie do głosu  – We wcześniejszych zebraniach jakoś nikt tego nikt nie brał pod uwagę przy wydawaniu mandatu –   zauważył Arkadiusz Pysz. Ostatecznie ilość uprawnionych do głosowania było 39 z 78 zadeklarowanych członków klubu. 

Gorąco było także przy wyborze członków zarządu. Pisemne deklaracje złożyli Paweł Piekło, Paweł Bachulski, Marcin Jurzec, Mariusz Wcisło, a dodatkowo z sali padły kandydatury Pawła Zycha i Sławomira Furcy. Trzej pierwsi po przegranej Słowakiewicza, wycofali swoje kandydatury. Brakowało więc jednej osoby, by spełnić statutową minimalną ilość 5 członków zarządu.  Do listy kandydatów dokooptowano więc Bartłomieja Piotrowskiego, co zdaniem niektórych było kolejnym złamaniem kolejności  realizowania punktów regulaminu. Ostatecznie jednak w zarządzie znalazła się cała czwórka. 

Arkadiusz Pysz, Maciej Klimowski, Katarzyna Piątek, Tomasz Węglarczyk dołączyli do składu Komisji Rewizyjnej, w której zasiadał już Paul Neuwellt. W trakcie głosowania odpadły kandydatury Pawła Piekło oraz Joanny Łapsy. 

PONIŻEJ ZAPIS Z CAŁOŚCI NADZWYCZAJNEGO WALNEGO  ZEBRANIA WYBORCZEGO 

NT24TV 26.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również