Kamery live
prognoza pogody

“Rzeźba stoi bezpiecznie” – zapewnia burmistrz

Radna Bogusława Korwin podczas ostatniej Sesji Rady Miasta zadała kilka pytań odnośnie rzeźby owiec umiejscowionej na nowotarskim rynku. Główne pytanie dotyczyło bezpieczeństwa tej konstrukcji, a zadane zostało w związku z tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce niedawno w Białce Tatrzańskiej. “Rzeźba stoi bezpiecznie. Incydent, który miał miejsce w Białce skłania do tego, aby zweryfikować wszystkie tego typu instalacje” – odpowiedział burmistrz Grzegorz Watycha. 

Radna Bogusława Korwin zapytała o to, czy rzeźba Michała Batkiewicza “Dialog” zainstalowana jest bezpiecznie, czy na jej postawienie były wymagane jakiekolwiek zezwolenia, jaki wydatek poniosło miasto w związku z jej instalacją oraz czyją rzeźba jest własnością. 

-Pytania są na tyle ważne i rozbudowane, że odpowiedź powinna być na piśmie. Mogę krótko odpowiedzieć, że rzeźba jest własnością miasta i stoi bezpiecznie. Incydent, który miał miejsce w Białce składnia do tego, aby zweryfikować wszystkie tego typu instalacje. Dotyczy to nie tylko miasta, ale tablic, urządzeń instalowanych przez prywatne osoby, bo widać, że z siłami natury żartów nie ma – odpowiedział burmistrz Grzegorz Watycha. 

Od momentu postawienia, rzeźba cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, ale i mieszkańców. Bardzo lubiana przez dzieci, jest stałym obiektem robienia pamiątkowych “selfie” i powoli wyrasta na jeden z symboli Nowego Targu. 

/os

os 29.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mieszkanka 16:43 29.03.2018

Moje ulubione ❤

Zobacz również