PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Rząd apeluje: Seniorze nie wychodź z domu 1 listopada

30 października 2020 13:12

Resort Rodziny i Polityki Społecznej apeluje do osób starszych o pozostanie w domach – w szczególności w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Udanie się na cmentarze zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem, twierdzi rząd.

Rząd apeluje: Seniorze nie wychodź z domu 1 listopada

Podczas piątkowego briefingu prasowego minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że polityka senioralna to jeden z priorytetów rządu Zjednoczonej Prawicy nie tylko w sytuacjach wyjątkowych, ale każdego dnia.

– Dzisiaj osoby starsze wymagają szczególnego wsparcia. Prosimy o to, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu, a my zobowiązujemy się do tego, że udzielimy im niezbędnej pomocy – podkreśliła minister. Jak dodała, do tej pory ze specjalnej infolinii uruchomionej w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów skorzystało już 6,5 tys. seniorów.

Ci, którzy chcą włączyć się w pomoc osobom starszym w ramach programu, mogą to zrobić za pośrednictwem strony www.wspierajseniora.pl.

Solidarność międzypokoleniowa w praktyce

Minister Marlena Maląg podziękowała wszystkim wolontariuszom, pracownikom ośrodków pomocy społecznej, ale także pracownikom domów pomocy społecznej, firmom i organizacjom – również organizacjom młodzieżowym – które włączyły się w to wsparcie.

Łączący się zdalnie podczas konferencji Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej zaznaczył, że wsparcie w ramach programu zadeklarowało już ponad 60 organizacji młodzieżowych.

– W całej Polsce jest bardzo wielka grupa młodych ludzi, którzy chcą pomagać potrzebującym, są solidarni – zapewnił.

W piątkowym briefingu prasowym uczestniczyli również zdalnie przedstawiciele organizacji młodzieżowych, które włączają się w pomoc seniorom.

Seniorze, zostań w domu

Proszę seniorów, aby w tym trudnym czasie epidemiologicznym porozmawiali ze swoimi dziećmi i wnukami, abyśmy przede wszystkim dbali o siebie nawzajem. Przestrzegali reguł sanitarnych. Gromadzenie się w tłumach naraża wszystkich na zachorowania – zaapelowała minister Marlena Maląg, odnosząc się do odbywających się w całym kraju protestów. Zwróciła się również do osób starszych z apelem o pozostanie w domu 1 listopada, kiedy obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.

O pozostanie w domu zaapelował również dr Michał Sutkowski, który uczestniczył w briefingu online. Podkreślił, że placówki ochrony zdrowia chcą zapewnić pacjentom jak najlepszy komfort w czasie pandemii. Zachęcił również do korzystania z nowoczesnych form komunikacji z lekarzami.

/źródło: gov.pl/

Piotr Starmach 30.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również