PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Rynek 7 – do remontu. Pod warunkiem otrzymania unijnego dofinansowania

21 października 2020 13:40

Jest dokumentacja projektowa, pozwolenie na rozpoczęcie robót budowlanych, a nawet akceptacja Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie na to, by rozpocząć remont należącej do miasta kamienicy na rogu Rynku i ul. Sobieskiego. Inwestycję zaplanowano na 2021 rok, jednak uzależniona jest ona od otrzymania unijnego wsparcia. Wniosek o dofinansowanie w ramach programu Interreg został już złożony. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że to właśnie w tej kamienicy swoją siedzibę ma Euroregion i EUWT Tatry, czyli instytucje zajmujące się realizacją projektów współpracy terytorialnej finansowanych ze środków UE. 

Rynek 7 - do remontu. Pod warunkiem otrzymania unijnego dofinansowania

O pilny remont budynku upomnieli się radni z klubu Nasze Miasto oraz wiceprzewodniczący Rady Jan Łapsa. W interpelacji wspominają nie tylko o estetyce, ale też o bezpieczeństwie przechodniów i odpadających elementach elewacji. 

-W związku ze stwierdzeniem złego stanu technicznego elewacji budynku „Euroregionu Tatry” zlokalizowanego przy ul. Sobieskiego nr 2 i Rynek nr 7 w Nowym Targu, wnioskujemy o wykonanie remontu w/w budynku, będącego własnością Gminy Miasto Nowy Targ. Działania remontowe są konieczne ze względu na bezpieczeństwo przechodniów (odpadające elementy elewacji) oraz estetykę obiektu zlokalizowanego w centrum miasta Nowy Targ – czytamy w interpelacji złożonej przez radnego Jana Łapsę i grupę radnych z klubu Nasze Miasto. 

W odpowiedzi burmistrza czytamy, że zadanie jest już przygotowane do realizacji i zaplanowane na 2021 rok, jednak warunkiem jest tutaj uzyskanie unijnego dofinansowania. 

-Zadanie jest już przygotowane do realizacji. Została opracowana stosowna dokumentacja projektowa, która posiada akceptację Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie. Uzyskany został dokument uprawniający do rozpoczęcia robót budowlanych (zgłoszenie robót nie wymagających pozwolenia na budowę przyjęte bez sprzeciwu). Złożony został wniosek o dofinansowanie w/w remontu w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020. Zostanie on zrealizowany w 2021 r. pod warunkiem uzyskania unijnego dofinansowania – czytamy w odpowiedzi burmistrza na interpelację. 

os 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również