Kamery live
prognoza pogody

Rynek 4 – czy to tu znajdzie lokalizację Miejska Biblioteka?

4 marca 2023 18:01

Podczas najbliższej Sesji, miejscy radni zdecydują o tym, czy miasto dokona zakupu nieruchomości położonej przy Rynku. Chodzi o kamienicę pod nr 4, w której jeszcze niedawno mieściła się siedziba banku PKO S.A. Zakup kosztowałby miasto nieco ponad 4 mln zł. Nieoficjalnie mówi się, że swoją siedzibę miałaby tam znaleźć Miejska Biblioteka Publiczna.

Rynek 4 - czy to tu znajdzie lokalizację Miejska Biblioteka?

Nieruchomość składa się z działki o powierzchni 0,0504 ha stanowiącej własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym banku PKO S.A. wraz z budynkiem i garażem. Początkiem stycznia, bank złożył miastu pisemne zaproszenie do udziału w postępowaniu ofertowym dotyczącym sprzedaży tej nieruchomości. 

Ponieważ komisje Rady Miasta Nowego Targu – finansów oraz oświaty i kultury – jednogłośnie pozytywnie zaopiniowały wniosek o podjęcie prób zakupu kamienicy z przeznaczeniem na “realizację zadań własnych Gminy Miasto Nowy Targ”, w dniu 20 stycznia 2023 roku, burmistrz Nowego Targu przystąpił do postępowania, proponując kwotę 4 mln 50 tys. złotych i wpłacając zaliczkę w wysokości 210 tys. zł, co było jednym z warunków złożenia oferty. Jak się okazało, oferta cenowa złożona przez miasto została zaakceptowana. Teraz Rada Miasta musi jedynie wyrazić zgodę na finalizację zakupu. 

Z uwagi na położenie oraz walory przedmiotowej nieruchomości, zakup na rzecz Gminy Miasto Nowy Targ jest jak najbardziej zasadny i docelowo wpłynie na wzmocnienie funkcji centrotwórczych nowotarskiego Rynku – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Mówi się, że w kamienicy swoją lokalizację miałaby znaleźć Miejska Biblioteka Publiczna – instytucja pełniąca funkcję także biblioteki powiatowej, której działalność od początku istnienia prowadzona jest w oparciu o wynajmowane lokale. Aktualnie główna siedziba biblioteki znajduje się w pomieszczeniach budynku PZU przy ul. Kolejowej. 

os 04.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również