Kamery live
prognoza pogody

Rycerska krew – lała się z myślą także o Światowych Dniach Młodzieży

7 lipca 2016 06:49

NOWY TARG. Drugi raz podhalańscy Rycerze Kolumba – we współpracy ze stowarzyszeniem IPA – zorganizowali w Nowym targu akcję honorowego krwiodawstwa. Odbyła się ona w minioną niedzielę, w salce Domu Katechetycznego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, pod hasłem „Rycerska Krew”.

Rycerska krew – lała się z myślą także o Światowych Dniach Młodzieży

Jak zwykle – dar życia pobierały fachowe siły z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu. Chętnych i zainteresowanych było bardo dużo, jednak zakwalifikowanie do grona krwiodawców wielu osobom uniemożliwiały zażywane leki przebyte zabiegi i operacje. Akcja, której gościny udzielił nowotarski dziekan, ks. Stanisław Strojek, była odpowiednio wcześniej ogłaszana z ambony.

W efekcie 18 osób oddało 8,1 litra krwi. Krótkotrwały ubytek sił rekompensował im regeneracyjny słodki pakiet – tradycyjnie od wspomagającej akcje krwiodawstwa firmy Zbigniewa Steskala. A Rycerzy Kolumba wspierał w zbożnym dziele Klub IPA.

Akcja była odpowiedzią na apele związane z corocznym, wakacyjnym deficytem w bankach krwi, powodowanym wyjazdami dawców. Służyła także zgromadzeniu zapasów przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.
 
 Poprzednia akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przy parafii Najświętszego Serca dała efekt w postaci 14,5 litra krwi. Zgłosiło się wtedy 34 chętnych, a krew można było pobrać od 25 osób. Obie zbiórki przekonują o ludzkiej otwartości na ideę ratowania zdrowia i życia innych darem z siebie.

Fot. (ASZ) i Mateusz Kapołka

NT24TV 07.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również