Kamery live
prognoza pogody

Ruszyła budowa drugiej części obwodnicy trzech wsi

5 maja 2022 12:09

GMINA NOWY TARG. Przetarg na wykonanie drugiej części obwodnicy trzech wsi – Waksmundu – Ostrowska – Łopusznej – konsorcjum firm COLAS Polska z Palędzia i spółka MOST z Sopotu wygrało co prawda w grudniu, ale prace ruszyły dopiero z wiosną.

Ruszyła budowa drugiej części obwodnicy trzech wsi

To tak oczekiwane przez kierowców połączenie ma odciążyć newralgiczny odcinek trasy w kierunku Krościenka i Nowego Sącza z ruchu tranzytowego, pozostawiając tam jedynie ruch lokalny.

Pierwsza część obwodnicy, rozpoczynająca się na rondzie między Nowym Targiem a Gronkowem, była gotowa latem, lecz pozwolenie na użytkowanie uzyskała dopiero we wrześniu, po zakończeniu odbiorów.  Cała obwodnica docelowo ma biec aż za Harklową, gdzie włączy się do drogi wojewódzkiej 969, prowadzącej na Krościenko i Sącz.

Druga część obwodnicy to odcinek od drogi powiatowej w Ostrowsku do drogi wojewódzkiej w Harklowej.

– Umowa z wykonawcą termin realizacji wyznacza na do 23. września 2023 r.  – informuje Agnieszka Ćwiertniewicz, rzeczniczka zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. – Roboty budowlane zostały rozpoczęte w styczniu.  Wykonawca wykonał roboty przygotowawcze –  wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją oraz geodezyjne wytyczenie inwestycji. teraz trwają prace przygotowawcze do budowy obiektu mostowego na potoku Leśnica i budowa dróg serwisowych.  Na kwiecień były zaplanowane roboty związane z budową mostu na potoku Leśnica, roboty ziemne, wzmocnienie podłoża gruntowego oraz zabezpieczenie i przebudowa infrastruktury technicznej kolidującej z obwodnicą. Na maj planowane jest rozpoczęcie budowy mostu na potoku Czerwonka II,  przepustów pod koroną drogi oraz kontynuacja budowy dodatkowych jezdni – dróg serwisowych.

Wykonawcze konsorcjum ma więc 21 miesięcy na wykonanie drugiego odcinka tak potrzebnego, z konieczności podzielonego na etapy i długo oczekiwanego by-passa. Koszt inwestycji wyniesie przeszło 39 milionów.

(asz)

Fot. Robert Makowski

 

 

 

Anna Szopińska 05.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również