Kamery live
prognoza pogody

Rusza remont peronu pierwszego na stacji kolejowej w Nowym Targu. Od dziś wraca też autobusowa komunikacja zastępcza

1 marca 2023 13:37

Już dziś ruszają kolejne prace, poprawiające jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. W planach na najbliższych kilkanaście tygodni jest m.in. modernizacja stacji w Szaflarach, czy remont peronu pierwszego w Nowym Targu. Inwestycje mają się zakończyć jeszcze przed wakacjami. Wtedy też możemy spodziewać się powrotu pociągów na tory – póki co, od dziś obowiązuje ponownie autobusowa komunikacja zastępcza.

Rusza remont peronu pierwszego na stacji kolejowej w Nowym Targu. Od dziś wraca też autobusowa komunikacja zastępcza

Jak poinformowała spółka PKL, planowane na najbliższe miesiące roboty na torach pomiędzy Suchą Beskidzką a Zakopanem, mają zapewnić krótsze i bardziej komfortowe podróże kolejową zakopianką.

-W czerwcu, do zmodernizowanych oraz nowych stacji i przystanków dołączy stacja Szaflary, a w grudniu Biały Dunajec i Zakopane. Prace realizowane do czerwca, obejmą również budowę dodatkowych obiektów. Dzięki temu, podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów na stacji Nowy Targ. Zmodernizowany zostanie kolejny peron, usytuowany przy budynku dworca. W Poroninie rozpoczną się prace budowlane związane z przejściem pod torami, które ułatwi komunikację na stacji wszystkim podróżnym – informuje PKL S.A. 

Prace na kolejowej zakopiance przewidziano do grudnia 2023 r. Oprócz zwiększenia dostępności i komfortu podróżnych na stacjach i przystankach, inwestycja stworzy możliwość skrócenia czasu przejazdu z Krakowa do Zakopanego do ok. 2 godzin dla najszybszego pociągu.

Inwestycje na kolejowej zakopiance, w tym modernizacja i budowa przystanków realizowane są w ramach projektu „Prace na liniach nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”. Projekt za ponad 1,1 mld zł netto jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zmiany w rozkładzie jazdy od marca

Od środy 1 marca, dla pociągów dalekobieżnych Intercity, m. in. z Warszawy i Trójmiasta, na odcinku Kraków – Zakopane będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa. 

Autobusy zastępcze pojadą także na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane (dla pociągów Polregio). Zmiany są uwzględnione w rozkładzie jazdy, m.in. w Internecie na portalpasazera.pl.

źródło: PLK S.A. 

 

os 01.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również