Kamery live
prognoza pogody

Rusza remont “chyżnianki” w Podwilku. Utrudnienia do końca wakacji

14 lipca 2023 14:03

Na głównej drodze prowadzącej z Rabki-Zdroju na Słowację będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Tym samym Podwilk dołącza do Białki Tatrzańskiej jeśli chodzi o podhalańskie miejscowości, w których zlecono remonty drogowe na wakacje.

Rusza remont

Prace drogowe w Podwilku rozpoczęły się w poniedziałek 14 lipca. Powodem remontu okazuje się zły stan nawierzchni drogi, która jest popękana i ma koleiny.

 – Rozpoczynamy remont nawierzchni na drodze krajowej nr 7 w Podwilku. Remont obejmie odcinek o długości prawie 2 km (od km 747+000 do 748+750). Prace będą polegały na sfrezowaniu nawierzchni i ułożeniu dwóch nowych warstw asfaltu (wiążącej i ścieralnej). Poza tym zostaną wymienione zniszczone krawężniki, korytka i obrzeża chodnika. Prace potrwają do końca wakacji – tłumaczy Kacper Michna z GDDKiA w Krakowie.

Jak dodają drogowcy, podczas remontu będzie wprowadzany ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Koszt prac to 1,8 mln zł.

redakcja 14.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również