Kamery live
prognoza pogody

Rozpoznajesz? To te kobiety okradły seniorkę, podając się za pracownika ZUS i lekarkę

23 sierpnia 2022 20:15

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa metodą „na pracownika ZUS”. Właśnie opublikowano portrety pamięciowe złodziejek, w celu ustalenia ich tożsamości.

Rozpoznajesz? To te kobiety okradły seniorkę, podając się za pracownika ZUS i lekarkę

Zdarzenie miało miejsce w dniu 5 sierpnia br. w południe w Nowym Targu. Do 77-letniej nowotarżanki przyszła kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS-u i fałszywa „pani doktor”, której badanie i opis historii choroby miał zapewnić, seniorce podwyżkę emerytury. Podczas badania seniorki przez fałszywą lekarkę, druga z kobiet zabrała wszystkie pieniądze i wyszła z mieszkania. Kiedy „pani doktor” również opuściła mieszkanie nowotarżanki ta zorientowała się, że została oszukana i straciła blisko 30 tysięcy złotych.

“W przypadku jakichkolwiek informacji pomocnych w ustaleniu tożsamości kobiet, których wizerunki publikujemy, prosimy o kontakt z policjantami z Nowego Targu pod nr tel. 47 83 46 400, 47 83 46 457, pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected], bądź z najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112″ – informuje policja. 

os 23.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również