Kamery live
prognoza pogody

Rozpoczęły się powroty z weekendu majowego

4 maja 2019 17:17
Wyciszenie Włącz dźwięk

Od rana zakorkowana jest tzw. „Zakopianka” i niemal wszystkie ulice wlotowe do drogi krajowej. Podróż z Nowego Targu do sąsiedniej Klikuszowej zajmuje niemal godzinę. Utrudnienia czekają również pasażerów MZK – przez zatory drogowe autobusy linii „3” notują minimum półgodzinne opóźnienia.

Znaczna część turystów – w obawie, że w niedzielny poranek na podhalańskich drogach będzie drogowy armagedon – postanowiła już dziś wyjechać w drogę powrotną do domów. Wśród kierowców największe utrudnienia sprawiły prace remontowe na wiadukcie w Nowym Targu oraz zamknięta droga na ulicy Grel. W efekcie końcowym zakorkowane były ulice Krakowska, Św. Anny, Kowaniec, Szaflarska i Ludźmierska. Droga z Stolicy Podhala do Krakowa ok. godziny 12:00 zajmowała trzy i pół godziny.

Zatory drogowe nie ominęły również korzystających z pojazdów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Najbardziej pokrzywdzeni okazali się podróżujący w rejon osiedla Niwa bądź Klikuszowej. Autobusy linii nr 3 kursowały z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Nieco mniejsze spóźnienia notowały pojazdy zajeżdżające pod szpital.

Być może byłyby mniejsze korki na drogach Podtatrza, gdyby kursowała bez przeszkód Podhalańska Kolej Regionalna. Popularne wahadło kolejowe między Nowym Targiem a Zakopanem ma ponownie ruszyć pod koniec czerwca. Obecnie trwa modernizacja linii kolejowych, w tym remont torowiska.

/ps/

Piotr Starmach 04.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również