Kamery live
prognoza pogody

Rowerem z Niemiec do Nowego Targu

10 sierpnia 2020 18:53

Jechali 14 dni, pokonali 1200 kilometrów, nie zważając na słońce czy deszcz. Małżeństwo z Radevormwald postanowiło na własnych rowerach pokonać dystans dzielący niemiecką miejscowość z Nowym Targiem. Wszystko po to, aby ujrzeć na własne oczy Stolicę Podhala.

Rowerem z Niemiec do Nowego Targu

Fot. UM w Nowym Targu

Po dwóch tygodniach podróży ostatecznie dotarli. Od wczoraj Monika Knobel-Brücher wraz ze swoim mężem dr Jensem Brücherem przebywają na Podhalu i podziwiają uroki naszego regionu. Oboje są niemcami i na co dzień mieszkają w mieście partnerskim Radevormwald. W tym roku postanowili odwiedzić Stolicę Podhala – m.in. ze względu na przyjacielskie stosunki utrzymywane między oboma miejscowościami. 

 

Małżeństwo w trakcie całej, ponad 1200 kilometrowej trasy zdążyli zwiedzić Zieloną Górę, Oświęcim wraz z tamtejszym obozem koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau, Nowy Targ a także Zakopane. Do stolicy Polskich Tatr zajechali dopiero dzisiaj, zaraz potem udali się w podróż po całym Podhalu, korzystając m.in. z ścieżek rowerowych dookoła Jeziora Czorsztyńskiego czy Eurovelo Dunajec. Wieczorem zamierzają wrócić z powrotem do Stolicy Podhala, gdzie w części hotelowej Hali Gorce mają zapewniony nocleg. 

 

Ich polska przygoda kończy się już jutro. Do Niemiec – ze względów zawodowych – muszą wyruszyć pociągiem.

 

Piotr Starmach 10.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również