Kamery live
prognoza pogody

Rowerem do Odrowąża. Dziś uroczyście otwarto nową ścieżkę

25 maja 2022 20:02

Dziś w Odrowążu nastąpiło oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej na trasie łączącej tę miejscowość z Czarnym Dunajcem. Uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce na kładce rowerowej na Potoku Piekielnickim w Odrowążu. W ramach projektu wybudowany został szlak pieszo-rowerowy na odcinku 1,9 km o nawierzchni żwirowej, łączący transgraniczny historyczno-kulturowo-przyrodniczy „Szlak wokół Tatr” z mniej znanymi, ale niezwykle widokowymi zakątkami północnego Podhala. Zadanie, którego łączny koszt wyniósł 1,4 mln zł zostało całkowicie dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. 

Rowerem do Odrowąża. Dziś uroczyście otwarto nową ścieżkę

-Nowo powstały odcinek szlaku przebiega po cennych przyrodniczo obszarach Torfowisk Orawsko-Nowotarskich, w tym obszarach „żywych bobrowisk”, co stanowi unikatową atrakcję w tej części gminy – mówi wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.

– Tak działa Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Gmina Czarny Dunajec wykorzystała szeroko jego możliwości. Łącznie z wszystkich naborów trafiło tu 9 704 305,80 zł. Wśród dofinansowanych inwestycji jest budowa wodociągu, żłobka, modernizacja skoczni narciarskich w Chochołowie, a także kompleksowy rozwój infrastruktury turystycznej w ramach specjalnego naboru dla gmin górskich. To projekty i obiekty użyteczności publicznej, a zatem ważne i potrzebne dla mieszkańców. To także inwestycje, które tak jak ta ścieżka rowerowa, którą dziś otwieramy – dają gminie nowe horyzonty i nowe możliwości rozwoju turystycznego – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Budowa 1,9 km nowej ścieżki rowerowej to jedna z części zadania dotyczącego rozwoju infrastruktury turystycznej, na które Gmina Czarny Dunajec otrzymała ponad 4 mln złotych dofinansowania z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. W ramach zadania, planuje się także budowę platformy widokowej na szczycie Bachledówki oraz odrestaurowanie zabytkowego budynku stacji kolejowej w Czarnym Dunajcu, leżącej bezpośrednio przy Szlaku wokół Tatr.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie 

opr. os

os 25.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również