Kamery live
prognoza pogody

Rower odzyskany po roku

7 września 2017 21:19

Nowotarscy policjanci zatrzymali wczoraj mieszkańca Zaskala, który w październiku 2016 roku dokonał kradzież roweru. Współpracujący z nim nowotarżanin usłyszał z kolei zarzut paserstwa. Oboje przyznali się do winy, a w ramach kary będą musieli wykonywać prace społeczne. 

Rower odzyskany po roku

Do zdarzenia doszło w październiku 2016 roku, gdzie nieznany sprawca na terenie Szaflar dokonał kradzieży roweru marki Kona o wartości 4500 złotych na szkodę mieszkańca Zaskala. W dniu 6 września 2017 roku właściciel roweru poinformował nowotarskich policjantów, że dzień wcześniej na terenie Nowego Targu widziany był bardzo podobny rower.

Na podstawie zgłoszenia policjanci dokonali ustaleń, w wyniku czego odnaleziono skradziony rower u 25 – letniego mieszkańca Nowego Targu. W toku dalszych czynności ustalono, że kradzieży roweru dokonał 28 – letni mieszkania Zaskala. W wyniku przesłuchań sprawcy przyznali się do zarzucanych mu czynów, nowotarżanin otrzymał zarzut paserstwa, natomiast mieszkaniec Zaskala zarzut kradzieży. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze w wymiarze 6 miesięcy ograniczenia wolności zawieszonej na okres próby wynoszącej po 32 godziny miesięcznie prac społecznych.

Skradziony rower odzyskano i przekazano właścicielowi.

NT24TV 07.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również