Kamery live
prognoza pogody

Robot Lego w bibliotece

24 lutego 2022 14:45
Wyciszenie Włącz dźwięk

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zakończyła realizację szkoleń kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży w ramach projektu BIT- Bony na Innowacje Technologiczne. Celem projektu było wzmocnienie i podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych oraz pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży z powiatu nowotarskiego.

Praktyczne poznanie nowoczesnych technologii odbywało się podczas warsztatów w grudniu 2021r. i styczniu 2022 r., z wykorzystaniem drukarki 3D oraz zestawów do programowania i robotyki tj. klocków i aplikacji LEGO® Education SPIKE™ Prime. W trakcie zajęć uczestnicy projektu budowali modele robotów, poznając jednocześnie zasady fizyki i matematyki, a także rozwijali swoje umiejętności z zakresu programowania.

Przy tworzeniu modeli robotów została wykorzystana metoda “przeciągnij i upuść” – podobnie jak w języku programowania Scratch. Następnie, zaprojektowane i wykonane przez młodych twórców modele robotów pracowały, brały udział w wyścigu, a nawet tańczyły!

Rezultatem przeprowadzonych działań edukacyjnych było ukazanie biblioteki jako miejsca pozyskiwania wiedzy oraz rozwijania swoich zdolności i umiejętności.

Efekty pracy naszych młodych konstruktorów można zobaczyć na krótkich filmikach:

https://www.youtube.com/shorts/3dPt9lpHwlg

https://www.youtube.com/shorts/ewZTdNigMK4

https://www.youtube.com/shorts/hHTXUwN4puw

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 24.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również