Kamery live
prognoza pogody

Robert Krzystyniak dwukrotnym Mistrzem Europy!

Gdynia była gospodarzem Mistrzostw Europy OCR w biegach przez przeszkody. Fantastyczne wyniki odnotowali w nich reprezentanci Teamu Podhalańskie Dziki Gorący Potok z Szaflar, którzy zdobyli łącznie pięć medali. Dwa złote krążki zawisły na szyi nowotarżanina Roberta Krzystyniaka.

Robert Krzystyniak dwukrotnym Mistrzem Europy!

Krzystyniak rywalizował w kateogrii wiekowej 45-49 lat. Triumfował on zarówno na 5 jak i 15 kilometrów.

Na krótszym dystansie było łatwiej. Prowadziłem praktycznie od startu do mety. Dzień później długo czułem oddech na swoich plecach jednego z reprezentantów Niemiec. W pewnym momencie nawet mnie wyprzedził. Cały czas miałem jednak go pod kontrolą. Wiedziałem, że musi popełnic błąd. I tak się stało. Samae Mistrzostwa szalenie wymagające. Trasa zbudowana na bazie interwałów. Raz biegło się w dół, raz w górę. Suma przewyższeń wyniosa 600 metrów. Przeszkody były głównie na ręce.Do tego pogoda dała we znaki. Biegliśmy przy blisko 40 stopniowym upale – podzielił się wrażeniami Krzystyniak.

W Mistrzostwach Europy wystartowało łącznie we wszystkich kategoriach blisko 4000 uczestników, najwięcej w historii.

 

Maciej Zubek 01.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
K 15:55 02.07.2019

Nie odbierając nikomu zasług, wygrał biegi w swojej grupie wiekowej na mistrzostwach Europy. Tytułować się mistrzem Europy mogą tylko osoby które wygrały serię elite. Age group jest biegiem towarzyszącym. Pisząc artykuł trzeba sprawdzać takie rzeczy.

Zobacz również