Kamery live
prognoza pogody

Road Challenge – czar kolarstwa dla najlepszych i dla amatorów

17 lipca 2023 07:13

PODHALE – SPISZ – ORAWA. Przez trzy dni na drogach Podhala, Orawy i Spiszu zmagali się uczestnicy tegorocznej edycji etapowego kolarskiego wyścigu szosowego Nowy Targ Road Challenge. Ta coraz popularniejsza rywalizacja przyciąga i zawodników licencjonowanych, i amatorów. Swoich sił mogą próbować także dzieci i młodzież. 

Road Challenge – czar kolarstwa dla najlepszych i dla amatorów

Współorganizatorami prestiżowej imprezy były dwa samorządy – Miasto i Gmina Nowy Targ, wraz z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Inicjator i główny organizator wyścigu to doświadczony przy niejednych kolarskich bojach Cezary Szafraniec

W pierwszym etapie, 14 lipca, trasą wyścigu stał się tor Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Drugiego dnia – ze startu wspólnego w Dursztynie na Wichrówce – spiska trasa wiodła przez Łapsze Niżne, Kacwin i Niedzicę. Start honorowy III, niedzielnego etapu zlokalizowany był na letnim stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej. Stąd zaczynała się orawska trasa, biegnąca przez Grel, Pyzówkę, Dział, Pieniążkowice, Odrowąż, Bukowinę Osiedle, Harkabuz, Podsarnie i Podszkle. Linię mety zawodnicy przejeżdżali w Pyzówce.

Liczącą 37 kilometrów pętlę spiską licencjonowani kolarze startujący w kategorii PRO pokonywali w trzech rundach, a zapisani do kategorii FUN – w dwóch. Podobnie z przewidzianą na niedzielę pętlą orawską, która miała ponad 28 kilometrów.

Przejazd kolarzy zaangażował niemałe siły policyjnej „drogówki”, gdyż wymagał czasowych wyłączeń niektórych odcinków dróg. Nie brakło przy nich kibicujących miłośników tego sportu. Organizatorzy musieli też zadbać o punkty odżywcze.

W tegorocznej edycji wzięło udział dwustu czterdziestu zawodników i dwadzieścia kilka zawodniczek, którym nie straszny był upał. Na „kole” przy hali Lodowej rywalizowało natomiast w niedzielę ponad dwustu najmłodszych kolarzy – w kilku grupach wiekowych, począwszy od mikrusów na rowerkach biegowych. Dla nich też organizatorzy przygotowali tam konkursy, zabawy i inne atrakcje.

Każda edycja kolejna nowotarska edycja Road Challenge jest doskonalą promocją słynących już w Polsce tras rowerowych naszego regionu, a dla początkujących – najlepszą okazją do złapania kolarskiego bakcyla, zachętą do aktywnego wypoczynku całych rodzin. Do tego dochodzą wszystkie emocje sportowej rywalizacji i fantastyczne widoki na trasach. 

(asz)

  

 

Anna Szopińska 17.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również