Kamery live
prognoza pogody

Reprezentanci Gorców Nowy Targ medalistami Mistrzostw Polski młodzików w tenisie stołowym! (video)

9 maja 2016 19:35
Wyciszenie Włącz dźwięk

Szymon Kolasa wywalczył ZŁOTY medal w grze singlowej oraz brązowy w grze deblowej. Także brąz w grze deblowej zdobyła Zuzanna Kowalczyk, która w singlu zajęła miejsce piąte. 

Wywodzący się z Waksmunda Kolasa – który do mistrzostw przystępował z numerem 8 w rankingu – był największą rewelacją turnieju indywidualnego. Od samego początku sygnalizował wysoką formę. Pierwsze trzy rundy przebrnął bez straty seta odprawiając z kwitkiem kolejno Konrada Staszczyka z Noteci Inowrocław, Łukasza Knaga z Bronowianki Kraków oraz Jakuba Chmielowskiego z Nurtu Przemyśl. W ćwierćfinale Kolasa sprawił olbrzymią sensację ogrywając 3:1 (7, -6, 7, 12) numer jeden w rankingu i uznawanego za jeden z największych talentów polskiego tenisa stołowego Maksymiliana Miastkowskiego z Klubu Olimpijczyka Mysłowice. W półfinale z kolei zawodnik Gorców wyeliminował numer 4 w rankingu Patryka Dziubę z Politechniki Rzeszowskiej zwyciężając 3:1 (9, 6, -13, 5).

Złoty medal Kolasy to czwarty w historii taki sukces reprezentanta Gorców. Wcześniej po tytułu IMP sięgali Paweł Chudoba w kategorii kadetów w 1998 roku, Maja Krzewicka w kategorii kadetek w 2008 roku oraz Zuzanna Kowalczyk w kategorii żaków w 2014 roku.

NT24TV 09.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również