Kamery live
prognoza pogody

Remont ul. Podtatrzańskiej – jest szansa na 50% rządowego dofinansowania, nie ma szansy na kontrapas rowerowy

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie remontu ul. Podtatrzańskiej ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o odcinek od ul. Szaflarskiej do Alei Solidarności wraz z wysięgnikiem w kierunku “dróżek”. Aktualnie trwa procedura oceny wniosków. Jeśli uda się przejść ją pozytywnie, miasto może liczyć nawet na dofinansowanie 1/2 kosztów inwestycji. 

Remont ul. Podtatrzańskiej - jest szansa na 50% rządowego dofinansowania, nie ma szansy na kontrapas rowerowy

Radny Szymon Fatla, składając w październiku jedną z kolejnych interpelacji w sprawie remontu w/w drogi, zawnioskował także o rozpatrzenie możliwości wyznaczenia na tym fragmencie ulicy, kontrapasu dla rowerzystów wraz z modyfikacją sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Szaflarską. Propozycję argumentował tym, że ulica – choć jednokierunkowa – stanowi wygodny łącznik dla cyklistów zmierzających w kierunku kładki na Białym Dunajcu i trasy Velo Dunajec.

O ile remont mocno zniszczonej ulicy ma szansę na powodzenie, wiadomo już, że rozwiązanie ułatwiające życie rowerzystom, nie będzie możliwe. 

-Brak jest możliwości technicznej umiejscowienia kontrapasu dla rowerzystów z uwagi na ograniczenia terenowe.  Musiałoby się to odbyć kosztem likwidacji miejsc parkingowych, których i tak na obecną chwilę jest zbyt mało, zwłaszcza przy budynkach wielorodzinnych – poinformował burmistrz Nowego Targu w odpowiedzi na interpelację. 

Rowerzyści mają co prawda zapewniony bezpieczny przejazd w stronę Velo Dunajec ścieżką rowerową wzdłuż Alei Solidarności, a następnie – po pokonaniu przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną na ul. Szaflarskiej – trasą rowerową w kierunku Polany Szaflarskiej, Strefy Relaksu i kładki na Białym Dunajcu, jednak wielu z nich korzysta ze skrótu – jadąc “pod prąd” właśnie ul. Podtatrzańską. 

os 02.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Barbi 15:34 04.11.2022

Czy się mylę czy na tym odcinku był remont Podtatrzanskiej nie tak znowu dawno 3-4 lara temu? Czy tylko chodnika

Zobacz również