Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ. Przebudowują newralgiczne skrzyżowanie. Będą utrudnienia

8 listopada 2021 12:21

W związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową drogi krajowej nr 49 (Aleje Tysiąclecia) ze skrzyżowaniem z ul. Szaflarską, w dniach od 15.11 do 18.11 planowane są utrudnienia w postaci całkowitego zamknięcia lewej strony Alei na odcinku od ronda im. kard. Stefana Wyszyńskiego aż do skrzyżowania z ul. Kopernika. Na czas prowadzonych prac będą wyznaczone objazdy. 

Nowy Targ. Przebudowują newralgiczne skrzyżowanie. Będą utrudnienia

Prace prowadzone przez Generalną Dyrekcję w rejonie skrzyżowania DK 49 z ul. Szaflarską w Nowym Targu już od sierpnia br. związane są przede wszystkim długo oczekiwaną budową pasa do skrętu w lewo oraz – co za tym idzie – przebudową sygnalizacji świetlnej. Prace obejmują jednak także przebudowę chodnika, sieci elektrycznej, oświetlenia ulicznego oraz wymianę nawierzchni na tarczy skrzyżowania i drodze krajowej 49. 

Właśnie w związku z realizacją ostatniego z zadań, od  15.11 do 18.11 planowane są utrudnienia w postaci całkowitego zamknięcia lewej strony Alei na odcinku od ronda im. kard. Stefana Wyszyńskiego aż do skrzyżowania z ul. Kopernika

-Na ten czas zostanie wprowadzona zatwierdzona czasowa organizacja ruchu polegająca na poprowadzeniu objazdów ulicami Sikorskiego, Podtatrzańską, Szaflarską i DK 47 czyli Krakowską. W tym okresie będą prowadzone prace polegające na frezowaniu istniejącej nawierzchni, układanie warstwy wiążącej nawierzchni, wymianą włazów studni kanalizacyjnych, układaniu pętli indukcyjnych do sygnalizacji świetlnej, układaniu warstwy ścieralnej nawierzchni – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na stronie z mapą informacji drogowej i listą utrudnień dla kierowców. 

Dodatkowo, planowany termin to minimalny czas na wykonanie w/w prac i zakłada dobre warunki atmosferyczne. Cały remont ma zakończyć się do 30 listopada br. 

Rozpoczęła się budowa lewoskrętu na Alejach. Tworzą się korki

os 08.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również