Kamery live
prognoza pogody

Rektorzy uczelni publicznych zjadą do Nowego Targu i Zakopanego

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu będzie gościła 41 rektorów z całej Polski.

Rektorzy uczelni publicznych zjadą do Nowego Targu i Zakopanego

W dniach 25-28 września 2023 r. w Zakopanem i Nowym Targu będzie się odbywało X Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Celem spotkania jest omówienie aktualnej problematyki związanej ze szkolnictwem wyższym oraz wyzwaniami, przed którymi stoją uczelnie zawodowe, w tym doskonalenie procesu kształcenia, umiędzynarodowienie czy kwestie funkcjonowania i finansowania uczelni, a także perspektywy rozwoju i możliwości współpracy.

W wydarzeniu wezmą udział członkowie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki: dr Anna Budzanowska, dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju, Jarosław Oliwa, dyrektor Departamentu Budżetu i Innowacji, Marcin Czaja, dyrektor Departamentu Prawnego oraz Ministerstwa Finansów: dr hab. Sebastian Skuza, sekretarz stanu, a także Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacji Instytut Edukacja Pro Futuro.

Gospodarzem wydarzenia jest Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu. PPUZ organizuje wydarzenie po raz drugi. Ostatnim razem PPUZ była gospodarzem Zgromadzenia Plenarnego w 2015 r.

ag 22.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Realista 09:33 22.09.2023

Tak Nowy Targ, jak i podobne miejscowości w Polsce nie były, nie są, i nigdy nie będą mającymi jakiejkolwiek znaczenie ośrodkami akademickimi. Wracamy ponownie do kształcenia felczerów (vide Nowy Targ lub Toruń/Rydzyk)). Lokalne ambicje niestety przerastają możliwości. Czas powrócić do RZECZYWISTOŚCI,a nie żyć mżonkami.

Zobacz również