Kamery live
prognoza pogody

Rekord: Mieszkańcy zgłosili 343 zadania do 5. Edycji BO Małopolska

31 października 2020 10:35

Mimo panującej pandemii, w tym roku padł kolejny rekord w historii Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – mieszkańcy zgłosili w sumie aż 343 pomysłów, czyli o 104 więcej niż przed rokiem. Wstępnej weryfikacji nie przeszło zaledwie 9 zadań. Co najmniej kilkanaście dotyczy subregionu podhalańskiego. 

Rekord: Mieszkańcy zgłosili 343 zadania do 5. Edycji BO Małopolska

Wśród zadań z subregionu podhalańskiego, które przeszły wstępną weryfikację znalazły się m.in. projekty kulturalne (Kulturalna Stolica Podhala – koncerty przedstawienia i seanse filmowe z gwiazdą – MOK 2022; “Podhalańskie granie”), sportowe (budowa mini skateparku w “Sercu Podhala”, wsparcie szkółek i klubów siatkarskich w ramach zadania pn. “Małopolska kocha siatkówkę”, szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży z terenów górskich, kilka projektów związanych z futbolem m.in. “Z piłką przez Podhale”, “Kocham piłkę”, “Futbolowe Żaki”, “FutboLove Małopolskie”, “ŁAŁtfIt! – boiskowi dżentelmeni”, “Małopolska Akademia Futbolu”; program aktywizacji dzieci i młodzieży przez sport “Prawdziwy wojownik nie walczy na ulicy”), turystyczne (Akademia Młodego Turysty na Podhalu, trasa turystyczna “Szlak solny z Polski do Węgier”, obozy turystyczne w górach dla domów dziecka i szkół m.in. z powiatu nowotarskiego), edukacyjne (symulacje biznesowe dla nauczycieli i uczniów wybranych szkół ponadpodstawowych z subregionu,  międzypowiatowy turniej gry ekonomicznej, kreatywne warsztaty dla młodzieży “Pociąg do kultury” – Dworzec Kulturalny PKP Chabówka), ekologiczne (Sadzimy tlen w powiecie nowotarskim) i społeczne (“Wygoń raka z życia”). 

Pełna lista zadań dostępna jest tutaj.

os 31.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również