Kamery live
prognoza pogody

Recyklingowe konkursy – z długoletnią tradycją

11 grudnia 2019 15:23

Prawie 1400 kg puszek i blisko 45 tys. kg makulatury – to efekt recyklingowej akcji dla dzieci, zorganizowanej już po raz dwudziesty pierwszy przez Urząd Miasta w Nowym Targu.

Recyklingowe konkursy – z długoletnią tradycją

Już po raz dwudziesty pierwszy, dzieci i młodzież z nowotarskich szkół i przedszkoli, wzięły udział w konkursach recyklingowych zorganizowanych przez urząd miasta. To świetna okazja, by od najmłodszych lat budować w dzieciach świadomość ekologiczną.

Jak co roku, konkursy cieszyły się zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych. Wzięło w nich udział łącznie 2404 uczestników z 5 szkół podstawowych, 3 przedszkoli i po raz ostatni w historii – z  gimnazjum, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Zebrano łącznie aż 1357,50 kg puszek aluminiowych i 44 991,00 kg makulatury!

Dodatkową motywacją dla zbierania makulatury i puszek, są atrakcyjne nagrody ufundowane przez miasto. W tym roku były to piłki, książki, klocki, kolorowe zabawki, aparaty fotograficzne, pufy do siedzenia, a nawet rower.

/os

 

os 11.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również