Kamery live
prognoza pogody

Razem Nowy Targ przedstawia kolejnego kandydata na burmistrza miasta

NOWY TARG. Do hotelu IBIS zaprosił media i mieszkańców Komitet Wyborczy Razem Nowy Targ, by zaprezentować swojego kandydata na burmistrza – Bartłomieja Garbacza – oraz liderów list wyborczych w różnych okręgach. Ugrupowanie, które przedstawia się jako pragmatyczne i zaangażowane w rozwiązywanie problemów nowotarżan, zawiązało się przed pięcioma laty, lansując wtedy kandydaturę Agaty Michalskiej. 

Razem Nowy Targ przedstawia kolejnego kandydata na burmistrza miasta

– Urodziłem się tutaj, tutaj chodziłem do szkoły podstawowej, średniej, a studiowałem w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – przypominał kandydat swoje CV . – Po powrocie do Nowego Targu pracowałem jako stażysta w starostwie powiatowym. Potem udało mi się znaleźć pracę w korporacji ubezpieczeniowej, a zakończyłem ją w Krakowie, na stanowisku kierowniczym. Wróciwszy znów do Nowego Targu, wróciłem też do starostwa powiatowego, gdzie pracuję już wiele lat. Podczas nauki i pracy zdobywałem doświadczenie, które pozwoliło mi całe moje zaangażowanie przelewać na to miasto i mieszkańców. Prywatnie mam żonę Katarzynę i dwoje dzieci – Martynę i Maksyma. Tworzymy bardzo zgraną rodzinę, są tu ze mną i cieszę się, że dają mi wsparcie.   

Wybór miejsca nie był przypadkowy, gdyż obiekt stoi w bliskości  drogi wojewódzkiej 997 , czyli ul. Ludźmierskiej.

Kandydat nawiązał właśnie do przedstawionej w czasie pandemii, przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, koncepcji bezkolizyjnego skrzyżowania tej arterii z torami kolejowymi:

Wtedy, podczas rozmów z mieszkańcami, po raz pierwszy padło pytanie, czy będę kandydował na burmistrza. Ale wówczas jeszcze nie podjąłem takiej decyzji. Kolejne wydarzenia, w których uczestniczyłem, sprawiały, że coraz częściej dostawałem takie pytanie od ludzi, którzy namawiali mnie, żebym spróbował swoich sił i wystartował w wyborach. 

Bartłomiej Garbacz starał się również powstrzymać inwestora przed lokowaniem wieży telekomunikacyjnej na Buflaku, działał na rzecz podłączenia domów przy ul. Ku Studzionkom do miejskiej sieci ciepłowniczej.

O kandydatach na radnych mówił natomiast:

– Nie są to osoby anonimowe – często są to wasi dobrze znani sąsiedzi – ludzie pracowici, pełni zapału, gorliwości, pomysłów, które będą wdrażać, pracując w Radzie Miasta.

Kwestie, które zostaną szczegółowo przedstawione podczas planowanej wkrótce konwencji programowej, zarysował Szymon Fatla, zaczynając od działu infrastrukturalnego.

– Ul. Ludźmierska jest dla miasta niezmiernie ważna. Wiemy, jak zająć się tym tematem i nie chcemy dopuścić, by obecnie proponowane rozwiązanie doszło do skutku. Tak samo w przypadku południowej obwodnicy – wspólnie walczyliśmy, by proponowany przez Generalną Dyrekcję kształt nie doszedł do skutku. Będziemy kontynuować działania i wiemy, co zrobić, żeby ta droga powstała, ale nie zaszkodziła mieszkańcom, bo przede wszystkim im ma służyć.

Efektów dotychczasowych działań na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza powietrza, ugrupowanie nie uważa za satysfakcjonujące, ale jest też świadome, ile pracy wymaga osiągniecie radykalnej poprawy. 

–  Mamy pomysły i mamy koncepcje, jak się tym zająć, aby powietrze poprawiało się zdecydowanie szybciej – zapewniał Szymon Fatla. – Kolejną kwestią jest przystosowanie miasta do zmian klimatycznych. Chcemy Nowy Targ zazielenić, by mieszkańcy nie ponosili kosztów tych zmian, zwłaszcza opadów nawalnych. W komunikacji miejskiej od kilku lat zauważamy wielki regres: zmniejszanie ilości pasażerów, zamykanie kolejnych linii. Tu też nasz kandydat ma wiele pomysłów. Uważamy, że Nowy Targ stać na dobrą i sprawną komunikację miejską.

Do infrastruktury „krytycznej”, wpływającej na życie mieszkańców we wszystkich kategoriach wiekowych, zaliczył Szymon Fatla odpowiadające wymogom czasu sale gimnastyczne w każdej szkole czy noclegownię dla osób bezdomnych.

Jeśli chodzi o stosunek do budowy Centrum Sportów Lodowych, ugrupowanie uważa koncepcję dla 4,5 tys. widzów za przesadzoną i nierealną do wykonania. Nie akceptuje także lokalizacji pod skarpą lotniska.  

Szczegółowy program i wszyscy kandydaci na radnych Komitet chce przedstawić już wkrótce, podczas konwencji programowej.

– Osobiście jestem dumny, że udało się nam zebrać takich ludzi – mówił młody radny. – Kształt list, które zaprezentujemy, jest wypadkową wszystkich kategorii wiekowych, wszystkich profesji i wszystkich rejonów miasta. Są to ludzie ambitni, aktywni. Już teraz jestem z nich dumny, a myślę, że po 7 kwietnia będziemy dumni jeszcze bardziej.

Lider ugrupowania zapowiedział natomiast, że kampanii będą towarzyszyły różne wydarzenia i zachęcił do interakcji:

– Uczestniczcie z nami w tym życiu, wspierajcie nas w tym, co robimy, dawajcie nam dobrą energię i dobre pomysły na to, jak możemy ten Nowy Targ uczynić jeszcze lepszym.

Kandydaci na radnych, którzy są lokomotywami list, to przede wszystkim: dwójka radnych bieżącej kadencji: Agata Michalska i Szymon Fatla; Wojciech Krauzowicz – szef ochrony środowiska w starostwie; Mariusz Wcisło wsławiony zaangażowaniem m.in. w likwidację Straży Miejskiej; Gabriel Wolski – artysta i pracownik kultury; Filip Juchniewicz – młody aktywista; Michał Krasiński – przedstawiciel biznesu; Jakub Swalarz – skarbnik Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, duch sprawczy Kwesty Nowotarskiej; Joanna Jachymiak – doświadczona siła księgowa; Łukasz Zubek – ze spółki wodnej na Buflaku; Przemysław Lewandowski z branży filmowej; Anna Janowiak z Rady Seniorów; Piotr Chrobak znany jako DJ Łysy; Agnieszka Karwańska zaangażowana w problemy ciągle zalewanej ul. Stawiska.   

(asz)     

 

   

Anna Szopińska 17.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
marta 14:12 11.03.2024

najlepsi mają mój głos, w mieście czas na zmianę

Karel 07:55 19.02.2024

Ciekawi ludzie. Kilku znam i będę głosował

Piotr 23:26 17.02.2024

Świetny komitet

Zobacz również