Kamery live
prognoza pogody

Ratunek dla Almy – z rąk przedsiębiorcy z Nowego Targu

4 stycznia 2017 12:45

Osobą, która będzie miała swój poważny udział w ratowaniu delikatesów "Alma" okazał się dość niespodziewanie znany przedsiębiorca z Nowego Targu. Ma on udzielić spółce pożyczki w wysokości 24 mln złotych oraz objąć emisję do 5,5 mln jej akcji. 

Ratunek dla Almy - z rąk przedsiębiorcy z Nowego Targu

Jak czytamy na portalu Puls Biznesu, walne zgromadzenie Almy właśnie podjęło dla przyszłości spółki ważne decyzje , które mogą okazać się kołem ratunkowym chroniącym ją od bankructwa. Akcjonariusze Almy, drogą głosowania, zatwierdzili bowiem emisję do 5,5 mln akcji serii H po cenie 1 zł za każdą akcję, a inwestorem, który ma objąć emisję tych akcji do dnia 31 stycznia br. jest Tomasz Żarnecki, przedsiębiorca z Nowego Targu, do którego należy m.in. sklep E.Leclerc w tym mieście i który dobrze znany jest jego mieszkańcom.

Na tym nie kończy się udział przedsiębiorcy w udzieleniu pomocy krakowskiej spółce, albowiem oprócz objęcia akcji, przedsiębiorca zobowiązał się także do udzielenia Almie pożyczki w wysokości 24 mln zł, która pozwoli pokryć koszty postępowania sanacyjnego. Jeśli postępowanie się powiedzie i Alma zdoła uratować się przed bankructwem, pożyczka może zostać zamieniona na akcje.

Próbowaliśmy się skontaktować z przedsiębiorcą w tej sprawie, jednak odmówił on komentarza. 

Warto równie dodać, że podczas walnego zgromadzenia, przed siedzibą Izby Przemysłowo Handlowej, gdzie obradowali akcjonariusze spółki, odbywała się pikieta kilkudziesięciu zwolnionych pracowników sieci delikatesów Alma. Domagali się wypłacenia zaległych pensji i odszkodowań – ponad tysiąc osób zostało bez środków do życia i do tej pory nie otrzymało zaległych wynagrodzeń. 

Sprawa nowotarskiej “Almy” poruszana była przez nas już wcześniej tutaj. Była to jedna z wielu placówek w Polsce, które zamknięto po tym, jak spółka ogłosiła upadłość. 

źródło: Puls Biznesu

zdj. arch. nowytarg24.tv

NT24TV 04.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również