Kamery live
prognoza pogody

Ratownicy GOPR na skitourach

19 marca 2021 12:00

Przez trzy dni ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR szkolili w Tatrach umiejętności z jazdy na skitourach, poruszania się w terenie lawinowym czy techniki autoratownictwa lawinowego.

Ratownicy GOPR na skitourach

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

W dniach 12 – 14.03.2021 odbyło się szkolenie z zakresu poruszania się i technik ratowniczych w terenie wysokogórskim w ramach programu INTERREG PL/SK. Ratownicy w trakcie 3 dni zajęć doskonalili również technikę poruszania na nartach skitourowych, nawigacji w terenie, poruszania w terenie lawinowym czy planowania wycieczek skitourowych. Uzupełnieniem szkolenia był trening technik autoratownictwa lawinowego oraz badań pokrywy śnieżnej. Zajęcia planowane wcześniej w Wielkiej Fatrze z uwagi na restrykcje związane z Covid-19 zostały przeprowadzone w polskich Tatrach Zachodnich, głównie w rejonie Ornaku i Trzydniowiańskiego Wierchu.

W szkoleniu wzięło udział blisko 15 ratowników GP GOPR.

Szkolenie zorganizowano w ramach projektu: “Człowiek/Kolega/Ratownik – kompetencje służby górskiej 2.0″/”Človek/Kolega/Záchranár – kompetencie horskej služby 2.0” finansowanego z Programu Wspólpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregion Tatry.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 19.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również