Kamery live
prognoza pogody

Ranny bocian trafił pod opiekę lekarza

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce  pomogli rannemu bocianowi, którego zauważył kierowca jadący drogą krajową nr 7. Ptak ze złamaną nogą trafił pod opiekę lekarza weterynarii i otrzymał fachową pomoc, a następnie do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie będzie wracał do zdrowia.

Ranny bocian trafił pod opiekę lekarza

We wtorek rano, mężczyzna jadący swoim samochodem krajową „siódemką” zauważył na poboczu leżącego bociana. Okazało się, że ptak był ranny i miał problem z podniesieniem się. Kierowca był obcokrajowcem i nie bardzo wiedział, co ma dalej zrobić. Widząc, że bocian cierpi, zatrzymał jadący w kierunku miejscowości Chyżne radiowóz, którym jechali policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. Funkcjonariusze od razu ruszyli z pomocą rannemu bocianowi. Ostrożnie przenieśli ptaka do radiowozu i przetransportowali do Jabłonki, gdzie przekazali lekarzowi weterynarii. Bocian miał dużo szczęścia, bo trafił w ręce lekarza, który pomaga dzikim zwierzętom i  udziela im pierwszej pomocy. Okazało się, że ptak miał otwarte złamanie nogi. Po udzieleniu pomocy i zaopatrzeniu ran, został przekazany pracownikom ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie będzie wracał do zdrowia.

Policjanci podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, a gdy potrzeba niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Bywają sytuacje jak ta, że interweniują i pomagają nie tyko w ludzkiej sprawie. Gdy trzeba ruszą z pomocą każdemu żywemu stworzeniu.

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
WW 20:05 22.06.2023

Niski ukłon dla Panów Policjantów i czapka z głowy 👍 to piękna akcja. Pokazaliście że są jeszcze normalni ludzie a policyjny mundur to chluba 👍😀 BRAWO ‼️

Zobacz również