Kamery live
prognoza pogody

Rancho LOT – już bez pozwolenia wodno-prawnego

Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Kontrola przeprowadzona jesienią przez Wody Polskie wykazała szereg nieprawidłowości i uchybień w gospodarce wodno-ściekowej Rancha LOT na wysokiej skarpie Białego Dunajca. Gdy stopniał śnieg, z wylotu oczyszczalni biologicznej znów czuć było wyraźnie fekalny zapach.

Jesienne czynności przedstawicieli Wód Polskich skutkowały również skierowaniem wystąpienia do nadzoru budowlanego. A teraz właśnie przyniosły radykalną decyzję.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie podjął właśnie decyzję o cofnięciu pozwolenia wodno-prawnego na wprowadzanie oczyszczonych ścieków z oczyszczalni do potoku bez nazwy, ze względu na ważne, istotne uchybienia – zarówno w zakresie odprowadzania ścieków, jak i wykonania urządzenia wodnego – informuje Magdalena Gala, rzecznik prasowy Regionalnego Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie. – Oczywiście decyzja dotyczy kompleksu Rancho LOT. Po uprawomocnieniu się tej decyzji zostanie również wydana decyzja o likwidacji wylotu, z rygorem natychmiastowej wykonalności.  

Obowiązek jej realizacji spoczywałby oczywiście na właścicielu obiektu. Do Wód Polskich należeć będzie sprawdzenie wykonania.  

Brak pozwolenia wodno-prawnego zmieni też sytuację formalną. Od momentu uprawomocnienia się decyzji o jego cofnięciu organem nadzorującym gospodarkę wodno-ściekową w obiekcie będzie miasto.

(asz)

Anna Szopińska 23.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Covid 12:11 24.04.2021

No czyli sytuacja prawna Rancha Lot będzie teraz o wiele lepsza, miasto będzie mogło im skoczyć. A na cholerę im jakieś pozwolenie wodnoprawne. Bez niego będzie im się działać o wiele łatwiej . Polecam właścicielom postudiować polskie prawo. Pozdrowienia dla naiwnych ekologów.

Zobacz również