Kamery live
prognoza pogody

Radny prosi, by miasto podjęło rozmowy w sprawie kupna “starej apteki” na Wojska Polskiego

20 października 2021 14:08

Budynek tzw. starej apteki na ul. Wojska Polskiego stał się tematem ostatniej interpelacji radnego Krzysztofa Sroki. “Apteka mieści się w centrum dużego osiedla mieszkaniowego, w obecnej chwili jest budynkiem niezamieszkałym, niezadbanym, miejscem wieczornych pijatyk. Mieszkańcy miasta boją się wieczorami wychodzić w rejon tego budynku. Proszę o podjęcie sprawy tego budynku i przeprowadzenie analizy ewentualnego wykupienia go przez miasto”- pisze radny w interpelacji skierowanej do burmistrza. Jako jeden z pomysłów na zaadaptowanie nieruchomości wskazuje np. przeniesienie w to miejsce filii miejskiej biblioteki. 

Radny prosi, by miasto podjęło rozmowy w sprawie kupna

Radny podkreśla w interpelacji, że stając się właścicielem, miasto miałoby wiele możliwości starania się o dofinansowanie na remont, przebudowę, zaadaptowanie go na potrzeby mieszkańców.

-W mieście jest wiele organizacji, grup, którym będzie można zaproponować lokum. Lokalizacja tego miejsca blisko małego placu zabaw, siłowni pod chmurką, boiska do gry w koszykówkę, skate parku, ścieżki rowerowej czyni go bardzo atrakcyjnym. Być może w budynku tym znalazłoby się miejsce dla filii biblioteki z ulicy Kopernika, do której dostęp (z racji tego, że jest na piętrze) jest utrudniony dla starzejącego się społeczeństwa – podsuwa pomysł radny Krzysztof Sroka – Połączenie lokalizacji obiektu kultury, jakim jest biblioteka z obiektami sportowymi typu skate park, ścieżka rowerowa, siłownia bardzo pięknie się wpisuje w zrównoważony rozwój społeczeństwa, czyli zarówno coś dla ciała jak i dla ducha.

Budynek po dawnej aptece jest niezagospodarowany już od dobrych kilkunastu lat.

-Jest to być może już ostatni dzwonek, aby podjąć działania w celu jej adaptacji – dodaje na koniec radny. 

Burmistrz Nowego Targu ma teraz ustawowe 14 dni na ustosunkowanie się i odpowiedź na interpelację.

Tak wygląda obecnie budynek po dawnej aptece:

os 20.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również