Kamery live
prognoza pogody

Radny Mikołajski wystąpił z klubu

8 lutego 2017 13:58

Radny Lesław Mikołajski figuruje od dziś jako samorządowiec niezrzeszony. Wystąpił bowiem z klubu "Podhalańska Wspólnota Samorządowa", którego był członkiem. Powodem był brak poparcia ze strony kolegów z klubu podczas głosowania nad wnioskiem dotyczącym obwodów szkół.

Radny Mikołajski wystąpił z klubu

Wniosek został wystosowany w odpowiedzi na autopoprawkę radnego Grzegorza Luberdy, wprowadzającą zmiany w obwodach szkół podstawowych nr 4 i 1, przypisując odziedziczone po SP nr 10 ulice Halikowskiego Ustronie i Ustronie Górne do SP nr 4. Autopoprawka ta zgłoszona została podczas środowego spotkania, z uwagi na zbyt drastycznie okrojony obwód “czwórki”.

Radny Lesław Mikołajski argumentował podczas ostatniej sesji, że to droga do “jedynki” jest dla uczniów tych ulic krótsza i bezpieczniejsza. Dojście na piechotę do SP nr 4 wymusza bowiem konieczność obrania drogi wzdłuż “zakopianki” i przejścia przez nią. Wnioskował o to, by obwody tych dwóch szkół pokrywały się z granicami parafii. Wniosek ten jednak nie przeszedł. Spośród radnych zrzeszonych w klubie “Podhalańska Wspólnota Samorządowa” jedynie radna Danuta Wojdyła głosowała za wnioskiem radnego Mikołajskiego. Radni Jan Łapsa i Jakub Waligórski wstrzymali się od głosu, nie popierając swojego kolegi z klubu.

-Nie ma sensu podtrzymywać sztucznego tworu – powiedział w rozmowie z nami Lesław Mikołajski przyznając, że to właśnie ostatnie głosowanie miało bezpośredni wpływ na jego decyzję. Był zawiedziony postawą kolegów z klubu. W oficjalnym piśmie w sprawie rezygnacji z członkostwa nie podał jednak żadnego powodu. 

Na przeforsowaniu wniosku zależało mu z uwagi na prośby mieszkańców i bezpieczeństwo dzieci. Przypomniał też, że sugerowane przez niego granice obwodów wstępnie wskazał w uchwale burmistrz Grzegorz Watycha na podstawie dokonanych analiz. Zmiana została wprowadzona dopiero później, na skutek autopoprawki radnego Luberdy. 

/os

NT24TV 08.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również