Kamery live
prognoza pogody

Radni zdecydują w sprawie 2 mln dla MOK. Remont budynku jest sprawą naglącą

23 lutego 2018 14:50

Jedną z najszerzej dyskutowanych uchwał, jakie będą podejmowane podczas najbliższej Sesji Rady Miasta już w ten poniedziałek, będzie ta wprowadzająca zmiany w budżecie na 2018, gdzie planowane zwiększenie wydatków majątkowych o kwotę 2 mln z przeznaczeniem na projekt przebudowy i modernizacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Realizacja projektu jest sprawą coraz bardziej naglącą.

Radni zdecydują w sprawie 2 mln dla MOK. Remont budynku jest sprawą naglącą

Szacowany na 20 mln złotych projekt przebudowy MOK otrzymał już dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 6 mln, dodatkowe 3 mln miasto ma nadzieję otrzymać w formie dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wniosek o tę dotację został już złożony. Pozostałe środki – do 8 mln złotych – są możliwe do pozyskania poprzez skorzystanie z atrakcyjnej, niskoprocentowej pożyczki z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W toku są działania mające na celu pozyskanie dodatkowych środków bezzwrotnych. 

Realizacja zadania jest konieczna ze względu na fakt, że budynek wybudowany w latach 70-tych jest w złym stanie technicznym, z archaicznym wyposażeniem. 

Sanepid oraz straż pożarna wydają jedynie warunkowo tymczasowe pozwolenia na użytkowanie obiektu. Dalsza zwłoka z wykonaniem niezbędnych prac budowlanych grozi niedopuszczeniem budynku do użytkowania – uzasadniają wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek oraz dyrektor MOK Bolesław Bara. 

fot. gw

os 23.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również