Kamery live
prognoza pogody

Radni rewidują działania związane z promocją miasta

6 listopada 2017 21:08

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Nowy Targ - wyjątkowo pod przewodnictwem radnej Bogusławy Korwin, zajmowała się dziś wydatkami związanymi z promocją, reklamą, reprezentacją Miasta Nowy Targ zrealizowanymi przez Urząd Miasta Nowy Targ w 2015 roku. 

Radni rewidują działania związane z promocją miasta

Zgrzyt pomiędzy radną przewodzącą obradom komisji, a naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji pojawił się już na samym początku, kiedy naczelnik Katarzyna Put stwierdziła jasno, że kontrola może dotyczyć jej zdaniem wyłącznie wydatków, a nie finansowania i przychodów. Z tezą zdecydowanie nie zgodziła się radna Korwin:

– Mamy prawo wiedzieć skąd jest finansowanie – powiedziała radna Bogusława Korwin, zapowiadając kontrolę działalności nie tylko samego Wydziału Kultury Sportu i Promocji, ale i jednostek podległych, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, szczególnie w zakresie organizacji kolejnych edycji Jarmarku Podhalańskiego.

Radna chciałaby, by komisji przedstawiono szereg dokumentów niezbędnych, jej zdaniem, do zrewidowania działalności miasta w zakresie promocji, w tym danych dotyczących kwalifikacji i wykształcenia pracowników zajmujących się tą działalnością. Zapowiedziała, że jest gotowa wysłać w tej sprawie pisma do odpowiednich organów – Regionalnej Izby Obrachunkowej bądź Najwyższej Izby Kontroli. Chciałaby znać też konkretne dane na temat wpływu działań promocyjnych na wzrost liczby turystów, inwestycji, rozwój miasta. Pytała też o dokument planistyczny dotyczący stricte strategii rozwoju miasta Nowy Targ. 

– Pani działa przeciwko promocji miasta – zabrała głos wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg – Wyciąga pani tylko to, co złe. Nie zwraca pani uwagi na to, co dobre. Szuka pani pretekstu, by dyskredytować miasto, burmistrza. 

Naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji, Katarzyna Put przedstawiła podczas posiedzenia komisji główne osiągnięcia z 2015 roku: Rowerowy Nowy Targ, międzynarodowa konferencja “Wolna Europa” w ramach projektu “Europa to nasz dom”, pierwsza edycja Przywitania Lata, realizacja unijnych projektów, które miały kontynuację w kolejnym roku.

Rozmawiano też na temat promocji sztandarowych imprez: Jarmarku Podhalańskiego, Targów Bożonarodzeniowych, Przywitania Lata, Biegu Podhalańskiego. Radna Wojdyła sugerowała, że powinny one być promowane nieco szerzej zarzucając, że ich reklama “kręci się w kółko”. Pani wiceburmistrz udowadniała, że promocja wydarzeń odbywa się na coraz zwiększą skalę, dzięki czemu jest wyraźna różnica między frekwencją na Jarmarku Podhalańskim w 2014 roku, a w latach późniejszych. 

 

NT24TV 06.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również